gmusicbrowser - en to sr translation catalogue (1433 entries)

en:  Context pane layout
sr:  Распоред окана објашњења

en:  Fields
sr:  Поља

en:  Review
sr:  Критика

en:  of {length}
sr:  од {length}

en: %S by %a
sr: %S од %a

en: %d Album | %d Albums
sr[0]: %d албум
sr[1]: %d албума
sr[2]: %d албума

en: %d Artist | %d Artists
sr[0]: %d извођач
sr[1]: %d извођача
sr[2]: %d извођача

en: %d Upcoming Event | %d Upcoming Events
sr[0]: %d заказан догађај
sr[1]: %d заказана догађаја
sr[2]: %d заказаних догађаја

en: %d album | %d albums
sr[0]: %d албум
sr[1]: %d албума
sr[2]: %d албума

en: %d artist | %d artists
sr[0]: %d извођач
sr[1]: %d извођача
sr[2]: %d извођача

en: %d file | %d files
sr[0]: %d датотека
sr[1]: %d датотеке
sr[2]: %d датотека

en: %d file in {folder} | %d files in {folder}
sr[0]: %d датотека у {folder}
sr[1]: %d датотеке у {folder}
sr[2]: %d датотека у {folder}

en: %d folder | %d folders
sr[0]: %d фасцикла
sr[1]: %d фасцикле
sr[2]: %d фасцикли

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди

en: %d song | %d songs
sr[0]: %d песма
sr[1]: %d песме
sr[2]: %d песама

en: %d song added | %d songs added
sr[0]: %d песма додата
sr[1]: %d песме додате
sr[2]: %d песама додато

en: %d song in queue | %d songs in queue
sr[0]: %d заказана песма
sr[1]: %d заказане песме
sr[2]: %d заказаних песама

en: %d song in the library | %d songs in the library
sr[0]: %d песма у збирци
sr[1]: %d песме у збирци
sr[2]: %d песама у збирци

en: %d song selected | %d songs selected
sr[0]: изабрана је %d песма
sr[1]: изабране су %d песме
sr[2]: изабрано је %d песама

en: %s fuzzy match with %s
sr: %s нејасно преклапање са %s

en: %t by %a (%m)
sr: %t од %a (%m)

en: '{file}' exists. Overwrite ?
sr: „{file}“ постоји. Преписати ?

en: (%d song excluded) | (%d songs excluded)
sr[0]: (одбачена је %d песма)
sr[1]: (одбачене су %d песме)
sr[2]: (одбачено је %d песама)

en: (case insensitive)
sr: (мала и велика слова се не разликују)

en: (common parent folder : {common})
sr: (родитељска фасцикла : {common})

en: (other)
sr: (остало)

en: (see http://www.last.fm)
sr: (видите http://www.last.fm)

en: (unstable)
sr: (нестабилна)

en: - When selecting a song, the playlist filter will be reset if the song is not in it
    - Skip to another song when removing the current song from the playlist
sr: - При одабиру песме, услов списка за пуштање ће бити поништен ако песма није у њему
    - Скочи на другу песму при уклањању тренутне песме из списка за пуштање

en: 0 chance
sr: вероватноћа 0

en: 0 means 'show all'
sr: 0 значи „прикажи све“

en: 1 chance in {probability}
sr: вероватноћа 1 у {probability}

en: 3 Filter panes
sr: 3 окна услова

en: 32x32 PNG file icon
sr: 32x32 ПНГ иконица датотеке

en: 50 Last Added
sr: 50 последњих додатих

en: 50 Last Played
sr: 50 последњих пуштаних

en: 50 Most Played
sr: 50 најчешће пуштаних

en: <Unknown>
sr: <Непознато>

en: <b>%t</b>
    <small><small>by</small> %a
    <small>from</small> %l</small>
sr: <b>%t</b>
    <small><small>од</small> %a
    <small>из</small> %l</small>

en: <big><big>by %a</big></big>
sr: <big><big>од %a</big></big>

en: <i>by</i> %a\n<i>from</i> %l
sr: <i>од</i> %a\n<i>из</i> %l

en: Abort
sr: Прекини

en: Abort ReplayGain analysis
sr: Прекини растављање ReplayGain

en: Abort mass-tagging
sr: Прекини вишеструко означавање

en: About
sr: Прекини

en: About to delete {files}
    Are you sure ?
sr: Брисати {files}
    да ли сте сигурни ?

en: About to turn off the computer in :
sr: Искључивање рачунара у :

en: Actions are not supported by current notification daemon
sr: Радње нису подржане тренутним домаром обавештења

en: Add
sr: Додаје

en: Add Files ...
sr: Додаје датотеке ...

en: Add Music
sr: Додаје музику

en: Add a button to rip a CD
sr: Додаје дугме за чупање ЦД-а

en: Add a filter
sr: Додаје услов

en: Add a fullscreen button
sr: Додаје дугме за постављање преко целог екрана

en: Add a fullscreen button to layouts that can accept extra buttons
sr: Додаје дугме за приказ преко целог екрана на распоред који може прихватити још дугмади

en: Add a group
sr: Додаје нову врсту

en: Add a label to the current song
sr: Додаје ознаку тренутној песми

en: Add a list of files/folders to the playlist
sr: Додаје списак датотека/фасцикли списку за извођење

en: Add files or folders
sr: Додаје датотеке и фасцикле

en: Add files/folders to library
sr: Додаје датотеке/фасцикле бибљотеци

en: Add folder
sr: Додаје фасциклу

en: Add folder ...
sr: Додаје фасциклу ...

en: Add multiple condition
sr: Додаје вишеструке услове

en: Add new label
sr: Додаје нову ознаку

en: Add rule :
sr: Додаје правило :

en: Add shorcut key
sr: Додаје пречицу

en: Add tab
sr: Додаје језичак

en: Add to existing values
sr: Додаје постојеће вредности

en: Add to list
sr: Додаје списку

en: Add to queue
sr: Додаје у заказано

en: Add {value} to {field} for all tracks on this album.
sr: Додаје {value} на {field} за све нумере на овом албуму.

en: Added
sr: Додато

en: Added Today
sr: Додато данас

en: Additionally this format can be used :
     default number1 format1 number2 format2 ...
     dates more recent than number1 seconds will use format1, ...
sr: Додатно, овај облик може бити коришћен :
     задати број1 облик1 број2 облик2 ...
     датуми ближи од број1 секунди ће користити облик1, ...

en: Adds a menu entry to artist/album context menu, allowing to search the picture/cover in google and save it.
sr: Додаје ставку изборника приручном изборнику извођача/албума, омогућујући претрагу слике/корица гуглом, и чување.

en: Adds labels to the current song
sr: Додаје ознакe тренутној песми

en: Adds menu entries to song contextual menu
sr: Додаје ставке изборника приручном изборнику песме

en: Advanced Search ...
sr: Напредна претрага ...

en: Advanced Tag Editing
sr: Напреднo уређивање ознака

en: Album
sr: Албум

en: Album and artist
sr: Албум и извођач

en: Album and artist on the left side
sr: Албум и извођач на левој страни

en: Album artist
sr: Извођач албума

en: Album artist or artist
sr: Извођач албума или извођач

en: Album cover
sr: Корице албума

en: Album gain
sr: Појачање албума

en: Album mode
sr: Режим албума

en: Album peak
sr: Врхунац албума

en: Album picture
sr: Слика албума

en: Album picture & info
sr: Слика албума и подаци

en: Album pictures
sr: Слике албума

en: Album playcount:
sr: Бројач албума:

en: Album shuffle
sr: Насумично пуштање албума

en: Album with picture
sr: Албум са сликом

en: Album year(s)
sr: Година(е) албума

en: Album: %l
sr: Албум %l

en: Album: %l (%Y)
sr: Album %l (%Y)

en: Albuminfo
sr: Подаци албума

en: Albuminfo plugin
sr: Прикључци података албума

en: Albums
sr: Албуми

en: All
sr: Све

en: All Songs
sr: Све песме

en: All albums
sr: Сви албуми

en: All artists
sr: Сви извођачи

en: All files
sr: Све датотеке

en: All genres
sr: Сви жанрови

en: All labels
sr: Све ознаке

en: All moods
sr: Сва расположења

en: All of :
sr: Сви од :

en: All songs
sr: Све песме

en: All styles
sr: Сви начини

en: All themes
sr: Све теме

en: Allmusic uses both Genres and Styles to describe albums. If you use only Genres, you may want to include Styles in allmusic's list of Genres.
sr: Сва музика користи жанрове и начине за опис албума. Ако користите само жанрове, можда би желели укучити начине у списку све музике жанрова.

en: Allow for scheduling fade-out and stop
sr: Дозволити лагано ишчезавање и заустављање заказивању

en: Allows controlling gmusicbrowser via DBus using the MPRIS v1.0 standard
sr: Дозвољава управљање Гмузичког брстача преко Дбуса користећи МПРИС в1.0 обичај

en: Allows controlling gmusicbrowser via DBus using the MPRIS v2.0 standard
sr: Дозвољава управљање Гмузичког брстача преко Дбуса користећи МПРИС в2.0 обичаја

[ctx: Keyboard]
note: Alt key
en: Alt
sr: Мења

en: Amount of volume changed by the mouse wheel
sr: Количина појачања мењаног точкићем миша

en: Analyse and add replaygain tags for all songs that don't have replaygain tags, or incoherent album replaygain tags
sr: Раставља и додаје ознаке појачању извођења свим песмама које немају ознаке појачања пуштања, или невезане ознаке појачања извођења

en: Any of :
sr: Сви од :

en: Append
sr: Прикачи

en: Append (only if not already present)
sr: Продужи (само ако није већ присутно)

en: Append to playlist
sr: Додај на списку нумера

en: Application
sr: Програм

en: Are you sure you want to delete the '{label}' label ?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати „{label}“ ознаку ?

en: Arguments
sr: Докази

en: Artist
sr: Извођач

en: Artist & album
sr: Извођач и албум

en: Artist (Year - Album)
sr: извођач (година - албум)

en: Artist Biography
sr: Животопис извођача

en: Artist URL
sr: УРЛ адреса извођача

en: Artist picture
sr: Слика извођача

en: Artist picture size : %d
sr: Величина слике извођача : %d

en: Artist playcount:
sr: Број извођења извођача:

en: Artist,Album,Disc,Track
sr: Извођач, албум, диск, нумера

en: Artist,Date,Album,Disc,Track
sr: Извођач, датум, албум, диск, нумера

en: Artist: %a
sr: Извођач: %a

en: Artistinfo
sr: Подаци извођача

en: Artistinfo plugin
sr: Прикључак података извођача

en: Artists
sr: Извођачи

en: Ascending order
sr: Силазни распоред

en: Ask confirmation only if file already exists
sr: Питај за потврду само ако датотека већ постоји

en: Audio
sr: Звук

en: Audio properties
sr: Својства звука

en: Author
sr: Аутор

en: Auto
sr: Самостално

en: Auto fill based on filenames ...
sr: Самостална попуна на основу имена датотека ...

en: Auto fill only blank fields
sr: Самостално попуњава само празна поља

en: Auto fill up to
sr: Самостално попуњава до

en: Auto filter
sr: Самостални услов

en: Auto-fill queue
sr: Заказана самостална попуна

en: Auto-fill queue with similar artists (from last.fm)
sr: Заказана самостална попуна сличним извођачима (из ласт.фм-а)

en: Auto-increment track numbers
sr: Самостално увећање бројева нумера

en: Auto-save fields with data from allmusic
sr: Самостално чување са подацима из све музике

en: Auto-save positive finds
sr: Потврдни проналасци самосталног чувања

en: Auto-scroll
sr: Самостално _померај

en: Auto-select Pictures
sr: Самостално одређује слике

en: Automatically remove current song if not found
sr: Самостално уклања текућу песм ако није пронађена

en: Autosave
sr: Самоснимање

en: Autosave plugin
sr: Прикључак самосталног чувања

en: Available
sr: Доступан

en: Average rating:
sr: Просечна процена:

en: BPM
sr: БПМ

en: Bad session
sr: Лоша сесија

en: Base Folder :
sr: Основна фасцикла :

en: Basic fields
sr: Основна поља

en: Begin with
sr: Почиње са

en: Below
sr: Испод

en: Biography
sr: Биографија

en: Bitrate
sr: Проток бита

en: Body :
sr: Тело :

en: Body text is not supported by current notification daemon
sr: Тело текста није подржано текућим домаром обавештења

en: Browser
sr: Прегледник

en: Browser views
sr: Прикази прегледника

en: Browser window layout :
sr: Распоред прозора прегледника :

en: Browser with SongTree
sr: Прегледник са стаблом песама

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Buttons, Song & Cover
sr: Дугмад, песме и корице

en: Can be relative by using + or -
sr: Може бити односно коришћењем + или -

en: Can't change the volume in non-gstreamer iceserver mode
sr: Не могу променити гласноћу у режиму ајссервер који није Гстример

en: Can't change the volume. Needs amixer (packaged in alsa-utils) to change volume when using this audio backend.
sr: Не могу променити гласноћу. Потребан је алсамиксер (у пакету  alsa-utils) за промену гласноће при коришћењу овог звучног позадинског програма.

en: Can't create sink '{sink}'
sr: Нисам успео да направим уливање „{sink}“

en: Can't play this file.
sr: Не могу извести ову датотеку.

en: Can't read file or invalid file
sr: Или је датотека неисправна, или је не могу читати

en: Can't write in base folder '{folder}'.
sr: Не могу писати у основну фасциклу „{folder}“.

en: Capitalize
sr: Велика слова

en: Capitalize each word
sr: Писање великим словима

en: Case insensitive
sr: Мала и велика слова се не разликују

en: Case sensitive
sr: Осетљиво на величину знакова

en: Case-sensitive
sr: Осетљиво на величину знакова

en: Categories pane
sr: Окно врстa

en: Centered
sr: Центрирано

en: Centered on
sr: Центрирано

en: Change Display
sr: Измени приказ

en: Change default text color
sr: Измени задату боју текста

en: Change default text font and size
sr: Измени задати словни лик и величину

en: Change the context visibility
sr: Измени видљивост садржаја

en: Channels
sr: Канали

en: Check Collection
sr: Провери збирку

en: Check for updated/deleted songs on startup
sr: Провери обновљене/обрисане песме по покретању

en: Check for updated/removed songs
sr: Провери обновљене/уклоњене песме

en: Check real length of mp3
sr: Провери стварну дужину мп3

en: Check your audio settings
sr: Проверите ваше звучне поставке

en: Checking length/bitrate
sr: Провера дужине/протока битова

en: Checking songs
sr: Провера песама

en: Choose Album From this Artist
sr: Одаберите албум овог извођача

en: Choose Artist/Album/Song
sr: Одаберите извођача/албум/песме

en: Choose Picture
sr: Одаберите слику

en: Choose Random Album
sr: Одаберите насумично албум

en: Choose a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Choose directory to copy files to
sr: Изаберите фасциклу за умножак датотека

en: Choose directory to move files to
sr: Одаберите фасциклу за премештање датотека

en: Choose files
sr: Изаберите датотеке

en: Choose folder to add
sr: Изаберите фасциклу за додавање

en: Choose font for lyrics
sr: Изаберите словни лик за стихове

en: Choose font...
sr: Изаберите словни лик...

en: Choose icon for label {name}
sr: Изаберите икону за ознаку {name}

en: Choose page to open
sr: Изаберите страницу за отварање

en: Choose picture for '%s'
sr: Изаберите слику за „%s“

en: Choose playlist files to import
sr: Изаберите списак песама за увоз

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear playlist
sr: Чисти списак песама

en: Clear playlist filter
sr: Очисти услов списка песама

en: Clear queue
sr: Очисти заказано

en: Clear selected fields
sr: Очисти изабрана поља

en: Click to show fullsize image
sr: Кликните за приказ слике у пуној величини

en: Click to show larger image
sr: Кликните за приказ увећане слике

en: Client banned, contact gmusicbrowser's developer
sr: Клијент је забрањен, обратите се развијачу Гном музичког брстача

en: Close
sr: Затвори

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Close a filter
sr: Затвори услов

en: Close to tray
sr: Затвори системску палету

en: Collection
sr: Збирка

en: Command
sr: Наредба

en: Command to launch when the button is pressed
sr: Наредба за покретање по притиску на дугме

en: Command used :
sr: Наредба која се користи :

en: Command used when
    'turn off computer when queue empty'
    is selected
sr: Наредба која се користи кад
    се означи „Искључи рачунар кад се
    одсвира заказано

en: Command when playing song changed :
sr: Наредба за извршавање приликом мењања песама :

en: Command when stopped :
sr: Наредба приликом заустављања :

en: Comment
sr: Напомена

en: Comments
sr: Примедбе

en: Compilation
sr: Састав

en: Composer
sr: Композитор

en: Conductor
sr: Диригент

en: Connect through a proxy
sr: Повежи се преко посредника

en: Connections from :
sr: Веза од :

en: Context
sr: Садржај

en: Control
sr: Управљање

en: Conz Aishi (with Filter Panes)
sr: Конз Аиши (Conz Aishi) са окном услова

en: Conz Glimm (different controls)
sr: Конз Глим (Conz Glimm) са другачијим управљањем

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy failed
sr: Умножавање није успело

en: Copy link address
sr: Умножи адресу везе

en: Copy to mounted portable player
sr: Умножи на прикачени преносни уређај за пуштање музике

en: Copy to portable player
sr: Умножи на преносни музички уређај

en: Copying file | Copying %d files
sr[0]: Умножавам %d датотеку
sr[1]: Умножавам %d датотеке
sr[2]: Умножавам %d датотека

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Cover Size :
sr: Величина корица :

en: Create ID3v2 tags as ID3v2.4
sr: Направи ИД3в2 ознаке као ИД3в2.4

[ctx: Keyboard]
note: Ctrl key
en: Ctrl
sr: Ктрл

en: Current song must always be in the playlist
sr: Садашња песма мора увек бити у списку за извођење

en: Custom
sr: Произвољно

en: Custom Text
sr: Произвољан текст

en: Custom URL
sr: Прилагођена УРЛ адреса

en: Custom command :
sr: Произвона наредба :

en: Custom context pages :
sr: Прилагођене странице објашњења :

en: Custom formats
sr: Прилагођени облици

en: Custom pipeline
sr: Прилагођени цевоводи

en: Custom...
sr: Прилагођено...

en: Date
sr: Датум

en: Date format :
sr: Облик датума :

en: Date of purchase
sr: Датум куповине

en: Debut Album
sr: Албум првенац

en: Decrease Volume
sr: Смањује гласноћу

en: Decrease volume
sr: Смањује гласноћу

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default fullscreen
sr: Задато преко целог екрана

en: Default rating : %d %
sr: Задата оцена : %d %

en: Default text color
sr: Задата боја текста

en: Default text font
sr: Задати сливни лик текста

en: Delay before showing tray tip popup on mouse over : %d ms
sr: Задршка пре приказивања искакања облачића из системске палете на прелазак мишем : %d ms

en: Delete
sr: Избриши

en: Delete Selected Songs
sr: Брише означене песме

en: Delete list
sr: Брише списак

en: Descending order
sr: Опадајући редослед

en: Descr.
sr: Опис.

en: Description
sr: Опис

en: Desktop widgets
sr: Справице површи

en: Desktop widgets plugin
sr: Прикључак справица површи

en: Disable screensaver when fullscreen and playing
sr: Онемогући чувара екрана при извођењу преко целог екрана

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Disc
sr: Диск

en: Disc #
sr: Диск #

en: Disc name
sr: Назив диска

en: Display (:1 or host:0 for example)
sr: Приказ (:1 или host:0 , на пример)

en: Display Songs
sr: Приказ песама

en: Display a special layout in or around the titlebar of the focused window
sr: Приказ нарочитог распореда у, или око траке наслова прозора у жижи

en: Display stop/next actions
sr: Приказује стој/следећа радњу

en: Display synchronized lyrics of the current song
sr: Приказује усклађене стихове песама садашње песме

en: Display tray tip for %d ms
sr: Приказује облачић палете кроз %d ms

en: Do not add a title row
sr: Не додавати насловни ред

en: Do not create an id3v1 tag in mp3 files
sr: Не правити ид3в1 ознаке у мп3 датотекама

en: Do not unsynchronise id3v2 tags
sr: Не усаклађивати ид3в2 ознаке

en: Do not write the tags
sr: Не пиши ознаке

en: Don't add the overlay to dialogs
sr: Не додавати својство заклањања прозорчићима

en: Don't know how to play files of type {type}
sr: Не знам како извести датотеке врсте {type}

en: Don't notify if the main window is visible
sr: Не обавештавај ако је главни прозор видљив

en: Don't submit current song
sr: Не излажи садашњу песму

en: Download
sr: Преузимање

en: Drag and drop songs here to replace the selection.
sr: Превуците и спустите песме овде за замену избора.

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Current Song Properties
sr: Уређује особине садашње песме

en: Edit Lyrics
sr: Уреди стихове

en: Edit Lyrics ...
sr: Уређује стихове ...

en: Edit Multiple Songs Properties
sr: Уређује особине више песама

en: Edit Settings
sr: Уређује поставке

en: Edit auto-fill formats ...
sr: Уређује облике за самосталну попуну ...

en: Edit filter
sr: Измени услов

en: Edit filter...
sr: Уреди услов...

en: Edit grouping ...
sr: Уређује разврставање ...

en: Edit in the last.fm wiki
sr: Уреди на last.fm викију

en: Edit list
sr: Уреди списак

en: Edit mode
sr: Начин уређивања

en: Edit ordered modes ...
sr: Среди уређене начине ...

en: Edit random modes ...
sr: Среди насумичне начине ...

en: Edit row tip
sr: Уреди редове облачића

en: Edit selected song properties
sr: Уреди својства означене песме

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Editable in song properties dialog
sr: Уписиво у прозорчићу особина песама

en: Editing list :
sr: Уређивање списка :

en: Editing tags
sr: Уређивање ознака

en: Embedded lyrics
sr: Угњежђени стихови

en: Embedded picture
sr: Угњжђене слике

en: Encapsulated object
sr: Затворени предмети

en: Encoded by
sr: Шифровано од

en: Encoded with
sr: Шифровано уз помоћ

en: Encoder
sr: Шифрарник

en: Encoding used for id3v1 tags :
sr: Кодовање коришћено за ид3в1 ознаке :

en: Enqueue
sr: Закажи

en: Enqueue Action
sr: Радња заказивања

en: Enqueue Displayed
sr: Закажи приказано

en: Enqueue Selected
sr: Закажи оначено

en: Enqueue Selected Songs
sr: Закажи означене песме

en: Enqueue Songs from Current Album
sr: Закажи песме садашњег албума

en: Enqueue Songs from Current Artist
sr: Закажи песме садашњег извођача

en: Enqueue a list of files/folders
sr: Заказивање списка датотека/фасцикли

en: Enqueue filter
sr: Услов за заказивање

en: Enter album name
sr: Унесите назив албума

en: Enter custom event string :
sr: Унесите прилагођену ниску појава :

en: Equalizer
sr: Уједначивач

en: Error :
sr: Грeшкa :

en: Error details
sr: Детаљи о грешци

en: Error saving artistbio in '{file}' :
    {error}
sr: Грешка приликом чувања животописа извођача у „{file}“ :
    {error}

en: Error saving lyrics in '{file}' :
    {error}
sr: Грешка чувања стихова у „{file}“ :
    {error}

en: Error saving review in '{file}' :
    {error}
sr: Грешка чувања критика у „{file}“ :
    {error}

en: Error writing '{file}'
sr: Грешка уписа „{file}“

en: Error: invalid filename pattern
sr: Грешка: неисправан образац назива датотеке

en: Events
sr: Догађаји

en: Example :
sr: Пример :

en: Execute custom command on selected files
sr: Извршите прилагођену наредбу над изабраном датотеком

en: Export
sr: Извези

en: Export plugin
sr: Прикључак извоза

en: Export song properties to a .csv file
sr: Извези својства песме у .csv датотеку

en: Export to .m3u file
sr: Извези у .m3u датотеку

en: Extra fields
sr: Додатна поља

en: Extra gain
sr: Додатна гласноћа

en: Extract guest artist from title :
sr: Извади извођача госта из наслова :

en: Fade-out
sr: Ишчезавање

en: Fade-out in %d seconds
sr: Изчезавање кроз %d секунди

en: Fade-out then stop
sr: Ишчезавање и онда стој

en: Fetching albuminfo
sr: Добављање података о албуму

en: Field type
sr: Врста поља

en: Fields
sr: Поља

en: Fields will be saved according to the settings above. Albuminfo files will be re-read if there are fields to be saved and you choose 'albums missing reviews' in the combo box.
sr: Поља ће бити сачувана сагласно поставкама изнад. Датотеке са подацима о албуму ће бити опет учитани ако има поља која требају бити сачувана и ви изаберете „Недостајуће критике албума“ у кућици за унос.

en: File
sr: Датотека

en: File properties
sr: Својства датотеке

en: File type
sr: Врста датотеке

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Filename extension
sr: Наставак назива датотеке

en: Filename format :
sr: Облик назива датотеке :

en: Filename without extension
sr: Назив датотеке без наставка

en: Files
sr: Датотеке

en: Filesystem
sr: Систем датотека

en: Filter
sr: Услов

en: Filter :
sr: Услов

en: Filter edition
sr: Издање услова

en: Filter on playing Album
sr: Услов извођења за албум

en: Filter on playing Artist
sr: Услов извођења за извођача

en: Filter on playing Song
sr: Услов за извођење песме

en: Filter on this album
sr: Услов за овај албум

en: Filter on this artist
sr: Услов за овог извођача

en: Find :
sr: Нађи :

en: Find a unique filename if file already exists
sr: Нађи јединствени назив датотеке ако датотека већ постоји

en: Find songs in same albums
sr: Пронађи песме са истог албума

en: Find songs with same artists
sr: Пронађи песме са истим извођачима

en: Find songs with the same names
sr: Пронађи песме истих назива

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Folder (right-aligned)
sr: Фасцикла (right-aligned)

en: Folder format :
sr: Облик фасцикле :

en: Folder pattern :
sr: Образац фасцикле :

en: Folders to search for new songs
sr: Фасцикла за претрагу за новим песмама

en: Follow playing song
sr: Следи песму која се изводи

en: Follow selected song
sr: Следи изабрану песму

en: Font size
sr: Величина писма

en: Forward
sr: Напред

en: Friday
sr: Петак

en: Full screen layout :
sr: Размештај преко целог екрана :

en: Fullscreen
sr: Преко целог екана

en: Fullscreen simple
sr: Преко целог екрана једноставно

en: GStreamer module not loaded.
sr: Гстример модул није учитан.

en: Gain for songs missing replaygain tags
sr: Недостаје гласноћа за недостајуће ознаке гласноће извођења песама

en: Garage Fullscreen
sr: Преко целог екрана гаража

en: Genre
sr: Жанр

en: Genre - Album
sr: Жанр - Албум

en: Genre - Artist
sr: Жанр - Извођач

en: Genre is set
sr: Жанр је постављен

en: Genres
sr: Жанрови

en: Genres pane
sr: Окно за жанрове

en: Gnome mmkeys
sr: Гном мултимедија тастери

en: Gnome multimedia keys plugin
sr: Прикључак за Гном мултимедијалне тастере

en: Go to Playing Track
sr: Иди на нумеру која се изводи

en: Go to playing song
sr: Иди на песму која се изводи

en: Group by :
sr: Разврстај по :

en: Grouping
sr: Разврставање

en: Handshake OK
sr: Руковање ОК

en: Handshake failed :
sr: Руковање неуспело :

en: Hard limiter
sr: Строги граничник

en: Help
sr: Помоћ

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide non-matching
sr: Сакриј без поклапања

en: Hide toolbar
sr: Сакриј траку алата

en: Icon theme :
sr: Тема икона :

en: Identifier in file tag
sr: Указивач у ознаци датотеке

en: Ignore playback errors
sr: Занемари грешке у извођењу

en: Import list
sr: Увези списак

en: In this case one command by file will be run
sr: У овом случају једна наредба по једној датотеци ће се изводити

en: Include Styles in Genres
sr: Укључи начине у жанровима

en: Increase Volume
sr: Појачај гласноћу

en: Increase volume
sr: Појачај звук

en: Info
sr: Подаци

en: Insensitive title-artist (left-aligned)
sr: Неосетљиво на назив-извођач (лево поравнање)

en: Insensitive title-artist (right-aligned)
sr: Неосетљиво на назив-извођач (десно поравнање)

en: Insensitive, Song & Cover
sr: Неосетљиво, песма и корице

en: Insert Selected Songs at the top of the queue
sr: Убацује изабране песме на врх заказаног

en: Insert a list of files/folders at the start of the playlist
sr: Убаци списак датотека/фасцикли на почетку списка за извођење

en: Insert this pipeline before the audio sink
sr: Унесите овај цевовод пре уливања звука

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларан израз

en: Invert filter
sr: Обрнути услови

en: Invisible hot spot
sr: Невидљива приступна тачка

en: Isn't smart equal to %s
sr: Није паметно једнако %s

en: Justified
sr: Поравнато

en: Karaoke
sr: Караоке

en: Karaoke plugin
sr: Прикључак за караоке

en: Key
sr: Тастер

en: Keys
sr: Тастери

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Label
sr: Натпис

en: Label is set
sr: Натпис је постављен

en: Label/Publisher
sr: Натпис/издавач

en: Labels
sr: Натписи

en: Labels' icons
sr: Иконе натписа

en: Lang
sr: Језик

en: Lang.
sr: Језик.

en: Languages
sr: Језици

en: Last played
sr: Последња извођена

en: Last skipped
sr: Последња прескочена

en: Launch ripping program
sr: Покрени програм за чупање

en: Layout
sr: Распоред

en: Layout :
sr: Распоред :

en: Layouts
sr: Распореди

en: Left aligned
sr: Лево поравнање

en: Left pane
sr: Лево окно

en: Left-clic or scrollwheel to change, right-click to mute
sr: Леви клик или точкић миша за измену, десни клик за утишавање

en: Length
sr: Трајање

en: Library
sr: Збирка

en: Library :
sr: Збирка :

en: Library empty.
    
    Use the settings dialog to add music.
sr: Збирка је празна.
    
    Користите прозорче поставки за додавање музике

en: Library size : %d song | Library size : %d songs
sr[0]: Величина песме :  %d песма
sr[1]: Величина збирке : %d песме
sr[2]: Величина збирке : %d песама

en: Limit similar artists to a rate of similarity :
sr: Пореди сличне извођаче мером сличности :

en: Limit similar artists to the first :
sr: Пореди сличне извођаче са првим:

en: List
sr: Списак

en: List empty
sr: Списак је празан

en: List order
sr: Распоред списка

en: Listed :
sr: Наведено :

en: Listed songs
sr: Наведене песме

en: Listeners:
sr: Ослушкивачи :

en: Lists
sr: Спискови

en: Literal search
sr: Дословна претрага

en: Load lyrics even if lyrics panel is hidden
sr: Учитава стихове чак и ако је окно стихова скривено

en: Load/Save Artist Info in :
sr: Учитава/чува податке о извођачу у :

en: Loaded %d unsent song from previous session | Loaded %d unsent songs from previous session
sr[0]: Учитана је %d непослата песма из претходне сесије
sr[1]: Учитане су %d непослате песме из претходне сесије
sr[2]: Учитано је %d непослатих песма из претходне сесије

en: Loading failed.
sr: Неуспело учитавање.

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Lock
sr: Закључај

en: Lock Album
sr: Закључавање албума

en: Lock Artist
sr: Закључавање извођача

en: Lock on Album
sr: Праћење албума

en: Lock on Artist
sr: Праћење извођача

en: Lock on song
sr: Праћење песме

en: Lock on {field}
sr: Праћење {field}

en: Locked on :
sr: Праћено :

en: Lookup at allmusic.com
sr: Претрага на allmusic.com

en: Lookup in AMG
sr: Претрага на АМГ

en: Lookup in google
sr: Претрага гуглом

en: Lower left
sr: Доле-лево

en: Lower right
sr: Доле-десно

en: Lullaby
sr: Успаванка

en: Lullaby plugin
sr: Прикључак успаванка

en: Lyricist
sr: Стихописац

en: Lyrics
sr: Стихови

en: Lyrics (requires lyrics plugin)
sr: Стихови (захтева прикључак стихова)

en: Lyrics alignement
sr: Поравнање стихова

en: Lyrics file :
sr: Датотека стихова :

en: Lyrics file name format
sr: Облик назива датотеке стихова

en: Lyrics for
sr: Стихови за

en: Lyrics plugin
sr: Прикључак за стихове

en: Lyrics source
sr: Извор стихова

en: MIME type
sr: МИМЕ врста

en: MPRIS v1
sr: МПРИС 1

en: MPRIS v1 support
sr: Подршка за МПРИС 1

en: MPRIS v2
sr: МПРИС 2

en: MPRIS v2 support
sr: Подршка за МПРИС 2

en: Main
sr: Главни

en: Main artist
sr: Глави извођач

en: Make it look like
sr: Начини га да изгледа као

en: Makes gmusicbrowser react to the Next/Previous/Play/Stop multimedia keys in gnome.
sr: Чини да Гном музички брстач одговара на следеће/претходно/свирај/стани мултимеднијалне тастере у гному.

en: Mass Rename
sr: Групно преименовање

en: Mass Renaming
sr: Групно преименовање

en: Media type
sr: Врста медијума

en: Menu entry name
sr: Назив ставке изборника

en: Middle-clic for next album
sr: Средњи клик за следећи албум

en: Middle-click on local artists to set a filter on them, right-click non-local artists to search for them on the web.
sr: Средњи клик на месне извођаче за поставку услова на њих, десни клик на удаљене извођаче за претрагу веба за њима.

en: Minimal tip
sr: Најмањи облачић

en: Minimum size
sr: Најмања величина

en: Misc.
sr: Разно

en: Modification
sr: Измене

en: Monday
sr: Понедељак

en: Moods
sr: Расположења

en: More info
sr: Још података

en: More results
sr: Више излаза

en: Mosaic View
sr: Мозаик преглед

en: Move
sr: Премести

en: Move Files to :
sr: Премести датотеке у :

en: Move failed
sr: Није успело премештање

en: Move folder to
sr: Премести фасциклу у

en: Moving file | Moving %d files
sr[0]: Премештање %d датотеке
sr[1]: Премештање %d датотеке
sr[2]: Премештање %d датотека

en: Music
sr: Музика

en: Mute/Unmute
sr: Искључи/укључи звук

en: Name
sr: Назив

en: Name of layout
sr: Назив распореда

en: Name under which the command will appear in the menu
sr: Назив под којим ће се наредба приказивати у изборнку

en: Never
sr: Никад

en: New
sr: Ново

en: New custom field
sr: Ново посебно поље

en: New filter
sr: Нови услов

en: New list
sr: Нови списак

en: New name
sr: Нови назив

en: Next
sr: Следеће

en: Next Album
sr: Следећи албум

en: Next Artist
sr: Следдећи извођач

en: Next Song
sr: Следећа песма

en: Next Song In Playlist
sr: Следећа песма у списку за извођење

en: No connections
sr: Нема успостављених веза

en: No file browser found.
sr: Нисам нашао разгледника датотека

en: No genre
sr: Без жанра

en: No label
sr: Bez oznake

en: No locked filter
sr: Без услова закључавања

en: No lyrics found
sr: Није нађен текст песме

en: No moods
sr: Нема расположења

en: No results found
sr: Нисам пронашао резултате

en: No review found
sr: Нема пронађених критика

en: No review written.
sr: Нема записаних критика.

en: No songs
sr: Нема песама

en: No songs found
sr: Нисам пронашао песме

en: No styles
sr: Нема начина

en: No themes
sr: Нема тема

en: No web browser found.
sr: Нисам пронашао прегледач веба

en: None
sr: Ништа

en: Normal
sr: Обичне

en: Normal mode
sr: Уобичајени начин

en: Normal with buttons
sr: Уобичајени са дугмадима

en: Normalize volume (the files must have replaygain tags)
sr: Уједначава гласноћу (датотеке морају имати ознаке гласноће извођења)

en: Note that some notification daemons resize the displayed picture
sr: Знајте да неки домари обавештавања мењају величину приказане слике

en: Note: inactive fields must be enabled by the user in the 'Fields' tab in Settings
sr: Примедба : корисник мора омогућити неактивна поља  у језичку „Поља“ у поставкама

en: Notify
sr: Обавести

en: Notify plugin
sr: Прикључак обавештења

en: Notify you of the playing song with the system's notification popups
sr: Обавештава вас о песми која се изводи искакањем системских обавештења

en: Now playing
sr: Сада пуштам

en: NowPlaying plugin
sr: Прикључак сада пуштам

en: Number of days since added
sr: Број дана од додавања

en: Number of days since last played
sr: Број дана од последњег извођења

en: Number of days since last skipped
sr: Број дана од последњег прескакања

en: Number of days since modified
sr: Број дана од последње измене

en: Number of milliseconds
sr: Број милисекунди

en: Number of seconds
sr: Број секунди

en: Number of times played
sr: Број извођења

en: Number of times skipped
sr: Број прескакања

en: ON -> smaller means more probable
    OFF -> bigger means more probable
sr: УКЉ -> мање значи вероватније
    ИСК -> веће значи вероватније

en: ON less probable if genre is set
    OFF more probable if genre is set
sr: УКЉ мање вероватно ако је жанр постављен
    ИСК вероватније ако је жанр постављен

en: ON less probable if label is set
    OFF more probable if label is set
sr: УКЉ мање вероватно ако је ознака постављена
    ИСК мање вероватно ако је ознака постављена

en: Old name
sr: Стари назив

en: On top of other windows instead of below
sr: Изнад осталих прозора уместо испод

en: One of these commands is required to play files of type {type} : {cmd}
sr: Једна од ових наредби је неопходна за иззвођење датотека врсте {type} : {cmd}

en: Only affect mp3 files that do not already have an id3v1 tag
sr: Само утиче на мп3 датотеке које немају ид3в1 ознаку

en: Only show similar artists from local library
sr: Само приказује сличне извођаче из месне збирке

en: Opacity
sr: Непровидност

en: Open Browser
sr: Отвори прегледник

en: Open Browser window
sr: Отвори прозор прегледника

en: Open Context window
sr: Отвори приручни розор

en: Open Custom window
sr: Отвори прилагођени прозор

en: Open Equalizer
sr: Отвори уједначивач

en: Open Playlist
sr: Отвори списак за извођење

en: Open Preference window
sr: Отвори прозор поставки

en: Open Queue
sr: Отвори заказано

en: Open Queue window
sr: Отвори прозор заказаног

en: Open Search window
sr: Отвори прозор претраге

en: Open containing folder
sr: Отвори родитељску фасциклу

en: Open context & queue panel
sr: Отвори приручна окна и окна заказаног

en: Open context page
sr: Отвори приручну страну

en: Open existing list
sr: Отвори постојећи списак

en: Open folder
sr: Отвори фасциклу

en: Open last.fm website in your browser
sr: Отвори у веб прегледнику страну last.fm

en: Open link in Browser
sr: Отвори везу у веб прегледнику

en: Open page layout
sr: Отвори распоред стране

en: Open special layouts as desktop widgets
sr: Отвори нарочите распореде као справице површи

en: Open this page in the web browser
sr: Отвара ову страницу у веб прегледнику

en: Options
sr: Могућности

en: Options ...
sr: Могућности ...

en: Options for subgroup
sr: Могућности за подврсту

en: Or you can use the field $files which will be replaced by the list of files, and only one command will be run
sr: Или можете користити поље $files које ће бити замењено списком датотека, и само једна наредбена линија ће бити коришћена

en: Original Artist
sr: Изворни извођач

en: Original Filename
sr: Изворни назив датотеке

en: Original release year
sr: Изворна година издања

en: Originaly from
sr: Изворно од

en: Other
sr: Остало

en: Output
sr: Излаз

en: Overlay layout :
sr: Заклањајући распоред :

en: Owner identifier
sr: Указивач власника

en: Path,Album,Disc,Track,File
sr: Путања, албум, диск, нумера, датотека

en: Path,File
sr: Путања, датотека

en: Pattern to find .lrc files :
sr: Образац за налажење .lrc датотека :

en: Pause
sr: Застој

en: Picture
sr: Слика

en: Picture Type
sr: Врста слике

en: Picture cache : %d MB
sr: Прихватна меморија слике : %d MB

en: Picture finder
sr: Проналазач слика

en: Picture finder plugin
sr: Прикључак проналазач слика

en: Picture size : %d
sr: Величина слике : %d

en: Pictures and music files
sr: Сликовне и музичке датотеке

en: Pictures files
sr: Сликовне датотеке

en: Play
sr: Пусти

en: Play Only Displayed
sr: Изведи само приказано

en: Play Only Selected
sr: Изведи само изабрано

en: Play a list of files
sr: Изведи списак датотека

en: Play all songs from this album
sr: Изведи све песме са овог албума

en: Play all songs from this artist
sr: Изведи све песме овог извођача

en: Play button
sr: Дугме за пуштање

en: Play count
sr: Број извођења

en: Play counter
sr: Бројач извођења

en: Play filter
sr: Услов извођења

en: Play history
sr: Историја извођења

en: Play listed songs
sr: Изведи наведене песме

en: Play order
sr: Редослед извођења

en: Play, queue or track
sr: Пушта, заказује или нумера

en: Play/Pause
sr: Пусти/пауза

en: Playback
sr: Пуштање

en: Playcount:
sr: Број извођења:

en: Played Today
sr: Данас извођено

en: Player mounted on :
sr: Извођач накачен на :

en: Player window layout :
sr: Распоред прозора извођача :

en: Playing
sr: Извођење

en: Playing Album
sr: Извођење албума

en: Playing Artist
sr: Извођач пуштеног

en: Playing Filter
sr: Услов за пуштање

en: Playing Title
sr: Наслов извођене нумере

en: Playing and queue icons
sr: Иконе заказаног и извођења

en: Playing error : {error}
sr: Грешка ори извођењу : {error}

en: Playlist
sr: Списак за извођење

en: Playlist 1
sr: Списак за извођењ 1

en: Playlist Empty
sr: Списак је празан

en: Playlist Utilities Bar
sr: Трака алатки за сређивање спискова песама

en: Playlist empty
sr: Списак за извођење је празан

en: Playlist files
sr: Датотеке списка нумера

en: Playlist filter
sr: Услов списка за извођење

en: Playlist filter :
sr: Услов списка за извођење:

en: Playlists
sr: Спискови нумера

en: Plugin not loaded
sr: Прикључак није учитан

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Popularimeter
sr: Омиљеномер

en: Popup Custom window
sr: Искакање прилагођеног прозора

en: Popup Traytip
sr: Искакање облачића системске палете

en: Popup notify window
sr: Искакање прозора обавештења

en: Popup playlist filter menu
sr: Искачући изборник услова списака извођења

en: Popup playlist order menu
sr: Искакање изборника редоследа списка за извођење

en: Popup queue menu
sr: Искакање изборника заказаног

en: Pre-set
sr: Задате поставке

en: Prefered place to load and save lyrics :
sr: Омиљено место за учитавање и  чување стихова :

en: Preferences
sr: Поставке

en: Prepend
sr: Предложи

en: Press a key or a key combination
sr: Притисните дугме или низ тастера

en: Previous
sr: Претходно

en: Previous Song
sr: Претходна песма

en: Previous Song In Playlist
sr: Претходна песма у списку за извођење

en: Previous page
sr: Претходна страна

en: Price paid
sr: Исплаћена цена

en: Private Data
sr: Лични подаци

en: Produced (P)
sr: Произведен (P)

en: Progress
sr: Напредак

en: Properties
sr: Особине

en: Proxy host :
sr: Домаћин прикучника :

en: Publication right
sr: Права издавања

en: Publisher
sr: Издавач

en: Publisher/Studio logotype
sr: Издавач/студио логотип

en: Queue
sr: Заказано

en: Queue (%n)
sr: Заказано (%n)

en: Queue Edit
sr: Уређивање заказаног

en: Queue album
sr: Закажи албум

en: Queue artist
sr: Закажи извођача

en: Queue empty
sr: Заказано је празно

en: Queue in Sidebar
sr: Заказано у бочну траку

en: Queue mode
sr: Начин рада заказано

en: Queue options
sr: Могућности заказаног

en: Quick Search
sr: Брза претрага

en: Quick Search with SongTree
sr: Брза претрага стабла песама

en: Quit
sr: Изађи

en: Quit when queue empty
sr: Изађи кад се заказано испразни

en: Random
sr: Насумично

en: Random Playback
sr: Насумично извођење

en: Random mode edition
sr: Издање насумичног начина

en: Rating
sr: Оцена

en: Rating (picture)
sr: Оцена (слика)

en: Rating between 0 and 100, or empty for default
sr: Оцена између 0 и 100, или празно за задато

en: Rating range:
sr: Опсег оцена:

en: Re-load layouts
sr: Учитај поново распоред

en: Re-read tags
sr: Поново учитај ознаке

en: Re-reading tags
sr: Поново читавање ознака

en: Re-shuffle
sr: Поново промешај

en: Read/write in file tag
sr: Упис/читање у ознакама датотеке

en: Recent Filters
sr: Скорашњи услови

en: Recent albums
sr: Скорашњи албуми

en: Recent artists
sr: Скорашњи извођачи

en: Recent songs
sr: Скорашње песме

en: Recent songs include skipped songs that haven't been played.
sr: Скрашње песме укључују прескочене песме које нису извођене

en: Recently played
sr: Скорашње извођено

en: Recently played songs
sr: Скоро слушане песме

en: Recording Dates
sr: Снимање датума

en: Recording date
sr: Датум снимања

en: Reference point :
sr: Односна тачка :

en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh list
sr: Освежава списак

en: Regular expression
sr: Регуларан израз

en: Regular expression :
sr: Регуларан израз :

en: Regular expression didn't match
sr: Регуларан израз се није поклопио

en: Release date
sr: Датум издања

en: Remember last Filter/Playlist between sessions
sr: Запамти последњи услов/списак за извођење између сесија

en: Remember playing position between sessions
sr: Запамти положај извођења између сесија

en: Remember playing song between sessions
sr: Запамти тренутно извођене песме између сесија

en: Remember queue between sessions
sr: Запамти заказано између сесија

en: Remixer
sr: Промешач

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove a label from the current song
sr: Уклони ознаку из тренутне песме

en: Remove all
sr: Уклони све

en: Remove all songs
sr: Уклони све песме

en: Remove filter
sr: Уклони услов

en: Remove from disk
sr: Уклони са диска

en: Remove from library
sr: Уклони из збирке

en: Remove from list
sr: Уклони са списка

en: Remove from playlist
sr: Уклони из списка извођења

en: Remove from queue
sr: Уклони из заказаних

en: Remove label
sr: Уклони ознаку

en: Remove list
sr: Уклони списак

en: Remove selected songs
sr: Уклони изабране песме

en: Remove this field
sr: Уклони ово поље

en: Remove this rule
sr: Уклони ово правило

en: Remove this tab
sr: Уклони овај јзичак

en: Remove this tag
sr: Уклони ову ознаку

en: Remove this widget
sr: Уклони ову справицу

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: Rename file
sr: Преименуј датотеку

en: Rename files using this pattern :
sr: Преименуј датотеке користећи овај образац :

en: Rename folder
sr: Преименуј фасциклу

en: Rename this folder to :
sr: Преименуј ову фасциклу у :

en: Rename/move files based on these fields :
sr: Преименуј/премести датотеке на основу ових поља :

en: Renaming {oldname}
    to {newname}
    failed : {error}
sr: Преименовање {oldname}
    у {newname}
    није успело : {error}

en: Reorganize files and folders
sr: Преуреди датотеке и фасцикле

en: Repeat
sr: Понови

en: Replace
sr: Замени

en: Replace existing values
sr: Замени постојеће вредности

en: Replace...
sr: Замена ...

en: ReplayGain options
sr: Могућности гласноће извођења

en: Replaygain
sr: Гласноћа извођења

en: Replaygain analysis
sr: Раставање гласноће извођења

en: Rescan
sr: Поново провери

en: Rescan Collection
sr: Поново провери збирку

en: Reset filter
sr: Поништи услов

en: Retrieves album-relevant information (review etc.) from allmusic.com.
sr: Добавља битне податке албума (критике итд.) са allmusic.com.

en: Review
sr: Критика

en: Rewind
sr: Премотавање уназад

en: Rhythmbox
sr: Музичка кутија

en: Rhythmbox 2nd queue column
sr: Бочна површ заказаног по угледу на Музичку кутију 2

en: Right aligned
sr: Десно поравнато

en: Right side
sr: Десна страна

en: Right-click to remove filters
sr: Десни клик за уклањање услова

en: Right-click to toggle shuffle/random
sr: Десни клик за измену мешај/насумично

en: Rip
sr: Чупај

en: Rip plugin
sr: Прикључак за чупање

en: Ripping software :
sr: Програм за чупање :

en: Run a command when playing a song
sr: Покрени наредбу приликом извођења песме

en: Run perl code
sr: Покрени перл шифру

en: Run system command
sr: Покрени наредбу система

en: Running time
sr: Време рада

en: Same Title
sr: Исти назив

en: Same album
sr: Исти албум

en: Same artist
sr: Исти извођач

en: Same title
sr: Исти наслов

en: Same year
sr: Иста година

en: Sampling Rate
sr: Проток узорковања

en: Saturday
sr: Субота

en: Save
sr: Сачувај

en: Save Tags/Options
sr: Сачувај ознаке/могућности

en: Save album info in:
sr: Сачувај податке албума у :

en: Save artist biography
sr: Сачувај животопис извођача

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Save current filter as
sr: Сачувај тренутне услове као

en: Save current list as
sr: Сачувај тренутни списак као

en: Save lyrics
sr: Сачувај стихове

en: Save now
sr: Сачувај сада

en: Save picture as
sr: Сачувај слику као

en: Save review
sr: Сачувај критике

en: Save selected fields for all tracks on the same album whenever album data is loaded from allmusic or from file.
sr: Сачувај изабрана поља за све нумере на истом албуму увек када су подаци све музике из свих датотека учитани.

en: Save tags/settings every %d minutes
sr: Сачувај ознаке/поставке сваких %d минута

en: Saved
sr: Сачувано

en: Saved Lists
sr: Сачувани спискови

en: Saved filters
sr: Сачувај услове

en: Saved lists
sr: Сачувани спискови

en: Scan Collection
sr: Прегледа збирку

en: Scan as an album
sr: Прегледа као албум

en: Scan for new songs
sr: Прегледа за новим песмама

en: Scan per-file track gain
sr: Прегледа за гласноћом извођења за сваку датотеку засебно

en: Scan this file
sr: Прегледа ову датотеку

en: Scan using tag-defined album
sr: Прегледа користећи ознаке албума

en: Scanning
sr: Преглед

en: Scroll with song
sr: Премиче са песмом

en: Scroll with the song
sr: Премиче са песмом

en: Scrollwheel to change, right-click to mute
sr: Точкић миша за промену, десни клик за утишавање

en: Search
sr: Претрага

en: Search :
sr: Претрага :

en: Search Album
sr: Тражи албум

en: Search Artist
sr: Тражи извођача

en: Search Comment
sr: Тражи напомену

en: Search Genre
sr: Тражи жанр

en: Search Label
sr: Тражи ознаку

en: Search Title
sr: Тражи наслов

en: Search Title, Artist and Album
sr: Тражи наслов, извођача и албум

en: Search Title, Artist, Album, Comment, Label and Genre
sr: Тражи наслов, извођача, албум, напомену, ознаку и жанр

en: Search Title, Artist, Album, Comment, Label, Genre and Filename
sr: Тражи наслов, извођача, албум, напомену, ознаку, жанр и назив датотеке

en: Search album
sr: Тражи албум

en: Search all fields
sr: Претражите сва поља

en: Search allmusic for Artist
sr: Претражује „allmusic“ за извођачем

en: Search amazon.com for Artist
sr: Претражује „amazon.com“ за извођачем

en: Search and display lyrics
sr: Тражи и приказује стихове

en: Search box type
sr: Врста кућице за претрагу

en: Search discogs for Artist
sr: Претражује „discogs“ за извођачем

en: Search for Artist on youtube
sr: Претражује „youtube“ за извођачем

en: Search for a picture on internet
sr: Тражи слику на Интернету

en: Search for artist on:
sr: Тражи извођача на :

en: Search for current album
sr: Тражи тренутни албум

en: Search for current artist
sr: Тражи тренутног извођача

en: Search for new songs on startup
sr: Тражи нове песме при покретању

en: Search google for Artist
sr: Тражи Гуглом за звођачем

en: Search on the web
sr: Претражи веб

en: Search options
sr: Могућности претраге

en: Search pitchfork for Artist
sr: Претражује „pitchfork“ за извођечем

en: Search title
sr: Назив претраге

en: Search window layout :
sr: Размештај прозора претраге :

en: Search:
sr: Тражи:

en: Searching for a picture of :
sr: Претрага за сликом лика :

en: Seek
sr: Тражи

en: Select current song
sr: Означи тренутну песму

en: Select fields
sr: Означи поља

en: Select matches
sr: Означи поклапања

en: Select search fields
sr: Означи поа претраге

en: Selected :
sr: Означено :

en: Selected songs
sr: Означене песме

en: Selected songs to update :
sr: Означене песме за надоргадњу

en: Selecting pictures
sr: Означавање слике

en: Seller
sr: Продавац

en: Send Title/Artist/Album in standard input
sr: Шаље наслов/извођача/албум у уобичајени улаз

en: Set Current Song Rating
sr: Постави оцену садашњој песми

en: Set Picture
sr: Постави слику

en: Set as primary filter
sr: Постави као први услов

en: Set focus on a layout widget
sr: Постави у фокус размештај справица

en: Set grouping
sr: Разврставај

en: Set icon
sr: Постави икону

en: Set player window layout
sr: Постави размештај прозора пуштача

en: Set subgroup
sr: Постави подврсту

en: Set {year} as year for all tracks on this album.
sr: Постави {year} као годину за све нумере на овом албуму.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Settings on this page will only take effect after a restart
sr: Поставке на овој

[ctx: Keyboard]
note: Shift key
en: Shift
sr: Више

en: Show
sr: Прикажи

en: Show Artist page on last.fm
sr: Прикажи страницу извођача на „last.fm“

en: Show Artist page on wikipedia
sr: Прикажи страницу извођача на Викпедији

en: Show album
sr: Прикажи албум

en: Show artist picture
sr: Прикажи слику извођача

en: Show artist's biography
sr: Прикажи животопис извођача

en: Show artist's upcoming events
sr: Прикажи заказане догађаје извођача

en: Show buttons
sr: Прикажи дугмиће

en: Show genre
sr: Прикажи жанр

en: Show info panel
sr: Приказ окна објашњења

en: Show main window
sr: Прикажи главни прозор

en: Show playlist
sr: Прикажи списак за извођење

en: Show replaygain submenu
sr: Прикажи подизборник гласноће извођења

en: Show similar artists
sr: Прикажи сличе извођаче

en: Show song details
sr: Прикажи појединости песме

en: Show status bar
sr: Прикажи траку стања

en: Show suggestions
sr: Прикажи предлоге

en: Show tabs
sr: Прикажи језичке

en: Show tray icon
sr: Прикажи иконицу у системској палети

en: Show tray tip on song change
sr: Прикажи облачић палете при промени песме

en: Show/Hide
sr: Прикажи/сакриј

en: Show/Hide Browser
sr: Прикажи/сакриј прегледник

en: Show/Hide Cover
sr: Прикажи/сакриј корице

en: Show/Hide layout widget(s)
sr: Прикажи/Сакриј справицу(е) размештаја

en: Show/Hide lyrics line
sr: Прикажи/сакриј линију стихова

en: Show/hide URI entry
sr: Прикажи/сакриј улаз УРИ адресе

en: Show/hide status bar
sr: Прикажи/сакриј траку стања

en: Shuffle
sr: Насумично

en: Shuffle queue
sr: Мешај редослед заказаног

en: Shuffled albums
sr: Промешани албуми

en: Shuffled albums, shuffled tracks
sr: Промешани албуми, промешане нумере

en: Shutdown command :
sr: Наредба гашења :

en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: Similar
sr: Слично

en: Similar Artists
sr: Слични извођачи

en: Simple List View
sr: Једноставан преглед списка

en: Simple title
sr: Једноставан наслов

en: Size
sr: Величина

en: Skip count
sr: Прескочи садржај

en: Skip history
sr: Прескочи историју

en: Skip to next song if an error occurs
sr: Прескочи следећу песму у случају грешке

en: Small
sr: Мале

en: Small album picture
sr: Мала слика албума

en: Small player
sr: Мали пуштач

en: Smaller browser
sr: Мали прегледник

en: Song
sr: Песма

en: Song Properties
sr: Особине песме

en: Song informations
sr: Подаци о песми

en: Song rating
sr: Оцена врсте

en: SongTree groupings edition
sr: Издање разврставања са стаблом песама

en: Songs Properties
sr: Својства песме

en: Songtree View
sr: Преглед стабла песама

en: Sort
sr: Разврстај

en: Sort mode edition
sr: Издање уређеног начина

en: Sort order
sr: Редослед уређења

en: Split artist names on :
sr: Подели називе извођача на :

en: Start ReplayGain analysis
sr: Покрени растављање гласноће извођења

en: Start in tray
sr: Покрени у палети

en: Statistics
sr: Статистика

en: Statusbar
sr: Трака стања

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop checking
sr: Престани са провером

en: Stop fetching albuminfo
sr: Престани са добаљањем података албума

en: Stop scanning
sr: Престани са прегледом

en: Stop selecting pictures
sr: Престани са означавањем слика

en: Stop when queue empty
sr: Заустави кад се заказано испразни

en: Stop, Play and Next buttons
sr: Тастери стој, пусти и сладећи

en: Stop, Play and Next buttons and Time
sr: Тастери стој, пусти и следећи и време

en: Stop, Play and Next buttons and Title/Artist
sr: Тастери стој, пусти и следећи и наслов/извођач

en: Styles
sr: Начини

en: Submit Now-Playing OK
sr: Излагање тренутно извођене песме је успело

en: Submit OK
sr: Излагање успело

en: Submit failed :
sr: Нисам успео да изложим :

en: Submit played songs to last.fm
sr: Изложи извођене песме на „last.fm“

en: Subtitle
sr: Поднаслов

en: Summary :
sr: Збир :

en: Sunday
sr: Недеља

en: Switch to fullscreen mode
sr: Покрени преко целог екрана

en: System clock is not close enough to the current time
sr: Системски часовник није близу тренутном времену

en: System command :
sr: Наредба система :

en: Tags
sr: Ознаке

en: Terms of use
sr: Услови коришћења

en: Text
sr: Текст

en: The artists similar to the 'seed'-artist will be used to populate the queue, but you can decide to exclude the 'seed'-artist him/herself.
sr: Извођачи слични „сејаном“ -извођачу ће бити коришћни за попуну заказаног, али, можете одлучити да изузмете „сејаног“ -извођача самог.

en: The layout for this desktop widget is missing.
sr: Размештај ове справице површи није доступан

en: Themes
sr: Теме

en: These fields can be used :
sr: Ова поља не могу бити коришћена :

en: This command is required to play files of type {type} : {cmd}
sr: Ова наредба је потребна за извођење датотека врсте {type} : {cmd}

en: This label is set for %d song. | This label is set for %d songs.
sr[0]: Ова ознака је постављена за %d песму
sr[1]: Ова ознака је постављена за %d песме
sr[2]: Ова ознака је постављена за %d песама

en: This plugin requires :
sr: Овај прикључак захтева :

en: This plugin retrieves artist-relevant information (biography, upcoming events, similar artists) from last.fm.
sr: Овај прикључак добавља податке о извођачу (животопис, заказане догађаје, сличне извођаче) са „last.fm“.

en: Threshold to count a song as played : %d %
sr: Задршка за бројач пуштене песме : %d %

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Time :
sr: Време :

en: Timeout : %d seconds
sr: Време одмора : %d seconds

en: Timespan of the fade-out in seconds
sr: Трајање ишчезавања у секундама

en: Title
sr: Наслов

en: Title & icon
sr: Наслов и икона

en: Title & progress
sr: Наслов и напредак

en: Title - Artist - Album
sr: Назив - извођач - албум

en: Title or filename
sr: Наслов или назив датотеке

en: Title: %t
sr: Наслов: %t

en: Title: %t (Track No. %n)
sr: Наслов: %t (нумера бр. %n)

en: Titlebar
sr: Трака наслова

en: Titlebar overlay plugin
sr: Прикључак заклањајуће траке наслова

en: Toggle Album Lock
sr: Укључује/искључује закључавање албума

en: Toggle Artist Lock
sr: Укључује/искључује закучавање извођача

en: Toggle Song Lock
sr: Укључуј/искључује закључавање песме

en: Toggle a label of the current song
sr: Укључуј/искључује натпис садашње песме

en: Toggle between Random/Shuffle and Ordered
sr: Укључуј/искључује насумично/мешај и редно

en: Toggle fullscreen mode
sr: Искључује/укључује приказ преко целог екрана

en: Toggle the fullscreen layout
sr: Укључуј/искључује размештај преко целог екрана

en: Toolbar
sr: Трака алата

en: Tools
sr: Алатке

en: Total playcount:
sr: Укупан број извођења:

en: Track
sr: Нумера

en: Track Properties
sr: Особине нумере

en: Track gain
sr: Гласноћа нумере

en: Track peak
sr: Врхунац нумере

en: Tray tip window layout :
sr: Размештај прозора облачића палете

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Turn Off
sr: Искључи

en: Turn off computer when queue empty
sr: Искључи рачунар кад се заказано испразни

en: URL
sr: УРЛ адреса

en: Unique file identifier
sr: Јединствени указивач датотеке

en: Unknown album
sr: Непознат албум

en: Unknown field ({field})
sr: Непознато поље ({field})

en: Unknown filter :
sr: Непознати услов

en: Unknown layout '%s'
sr: Непознати размештај „%s“

en: Unlock Album
sr: Откључај албум

en: Unlock Artist
sr: Откључај извођача

en: Unnamed custom command
sr: Непозната прилагођена нареба

en: Unnamed filter
sr: Неименовани услов

en: Untitled
sr: Неименовано

en: Update tags
sr: Освежи ознаке

en: Update tags...
sr: Освежава ознаке ...

en: Upper left
sr: Горе-лево

en: Upper right
sr: Горе-лесно

en: Use Equalizer
sr: Користи уједначивач

en: Use ID3v2.4 instead of ID3v2.3 when creating an ID3v2 tag, ID3v2.3 are probably better supported by other softwares
sr: Користи ИД3в2.4 уместо ИД3в2.3 при стварању ИД3в2 ознаке, ИД3в2.3 су можда боље подржани другим софтвером

en: Use ReplayGain
sr: Користи гласноћу извођења

en: Use a master filter
sr: Користи главни услов

en: Use album normalization instead of track normalization
sr: Користи уједначавање албума уместо уједначавања нумере

en: Use default regular expression
sr: Користи задати регуларни израз

en: Use gstreamer
sr: Користи гстример

en: Use latin1 encoding if possible in id3v2 tags
sr: Користи кодирање латин1 ако је могуће у ИД3в2 ознаке

en: Use the playing filter
sr: Користи услов у употреби

en: Use this picture as cover for album '{album}'
sr: Користи ову слику као корице за албум „{album}“

en: Use this picture for artist '{artist}'
sr: Користи ову слику за извођача „{artist}“

en: Use {command} to play {ext} files
sr: Користи {command} за пуштање {ext} датотека

en: Used for clipping prevention
sr: Коришћено за спречавање изобличења

en: Used for the Artists field
sr: Користи се за поље извођача

en: Used to associate the saved value with a user or a function
sr: Користи се за придруживање сачуване вредности са корисником или радњом

en: User authentification error
sr: Грешка при препознавању корисника

en: Value not written in file tag
sr: Вредност није уписана у ознаци датотеке

en: Value written in file tag
sr: Вредност је уписана у ознаци датотеке

en: Various artists
sr: Разни извођачи

en: Version
sr: Издање

en: View
sr: Преглед

en: View Binary
sr: Прегледај бинарне датотеку

en: View binary data ...
sr: Прегледај бинарне податке

en: Volume :
sr: Гласноћа :

en: Volume step :
sr: Корак појачања гласноће

en: Wait for more when queue empty
sr: Сачекај за још кад је заказано празно

en: Warning : these are advanced options, don't change them unless you know what you are doing.
sr: Упозорење : ово су напредне могућности, не мењајте их осим ако знате шта радите.

en: Warning : using a folder with invalid encoding, you should rename it.
sr: Упозорење : користите фасциклу са неисправним кодирањем, требате је преименовати.

en: Warning: all existing data for this field will be lost
sr: Упозорење: сви доступни подаци за ово поље ће бити изгубљени

en: Warning: an identifier is needed
sr: Упозорење: указивач је потребан

en: Warning: converting existing data to this format may be lossy
sr: Упозорење: претварање постојећих података у овај облик може бити са губитком

en: Web context
sr: Веб објашњење

en: Web context plugin
sr: Прикључак веба објашњење

en: Wednesday
sr: Среда

en: Weighted Random
sr: Умерена насумичност

en: When added
sr: По додавању

en: When changing songs, the previous song is added to the recent list even if not played at all.
sr: При промени песме, претходна песма се додаје списку скорашњих догађаја чак и ако није уопште извођена.

en: When current song
sr: При тренутној песми

en: Whole library
sr: Цела збирка

en: Widget name
sr: Име елемента

en: Wikipedia
sr: Викпедија

en: Wikipedia Locale
sr: Месна Викпедија

en: Will not write the tags except with the advanced tag editing dialog. The changes will be kept in the library instead.
    Warning, the changes for a song will be lost if the tag is re-read.
sr: Неће се уписивати ознаке осим са прозорчетом напредног уређивача ознака. Измене ће се уместо тога држати у збирци.
    Упозорење, измене на песми ће бити изгубљене ако се ознака опет прочита.

en: Will use default if not found
sr: Ако није пронађено, користиће се задато

[ctx: Keyboard]
note: Windows key
en: Win
sr: Супер Такс

en: Windows
sr: Прозори

en: Words that begin with
sr: Реч која почиње са

en: Write filenames to ...
sr: Уписује називе датотека ...

en: Write value of selected fields in the tags. Useful for fields that were previously not written to tags, to make sure the current value is written.
sr: Уписује вредности означених поа у ознаке. Корисно за поља која претходно нису била уписана у ознаке, за проверу да ли је садашња вредност уписана.

en: Writing tags
sr: Уписивање ознака

en: Year
sr: Година

en: Year - Album
sr: Година - албум

en: Year - Artist
sr: Година - извођач

en: Yes
sr: Да

en: You can force a check for these files by holding shift when selecting "Re-read tags"
sr: Можете приморати проверу за овим датотекама држећи ВИШЕ при означавању „поново учитај ознаке“

en: You must specify a base folder
sr: Морате одредити фасциклу

en: _Insert column
sr: _Убаците колону

en: _Remove this column
sr: _Уклоните ову колону

en: _Retry
sr: _Понови

en: _Sort by
sr: _Разврстај по

en: a bright coloured fish
sr: светла обојена риба

en: abort copy
sr: откажи умножавање

en: abort move
sr: откажи премештање

en: add
sr: додај

en: advanced options
sr: напредне могућности

en: after
sr: након

en: after %s
sr: након %s

en: album information now for
sr: подаци о албуму су сада за

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for album, these are in addition to english aliases
en: album,on
sr: албум,на

en: albums missing reviews
sr: недостајуће критике албума

en: alphabetical
sr: абецедно

en: amixer control :
sr: амиксер контрола :

en: applied on reload
sr: примењено при поновном учитавању

en: apply filter
sr: примени услов

en: argument {n} :
sr: аргумент {n} :

en: artist
sr: извођач

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for artist, these are in addition to english aliases
en: artist,by
sr: извођач,од

en: auto detect
sr: сам препознај

en: autofill
sr: самопопуна

en: automatic size
sr: самостално подешава величину

en: back cover
sr: задње корице

en: band
sr: група

en: band/artist logotype
sr: група/извођач логотип

en: before
sr: пре

en: before %s
sr: пре %s

en: between
sr: између

en: between %s ago and %s ago
sr: раније, између %s и %s

en: between %s and %s
sr: између %s и %s

en: between (absolute dates)
sr: између (апсолутни датуми)

en: between (relative dates)
sr: између (односни датуми)

en: big size
sr: велико

en: bonus tracks
sr: додатне нумере

en: boolean
sr: логичка вредност

en: bootleg
sr: сара

en: broken
sr: неисправно

en: by
sr: од

en: by added
sr: од додатог

en: by lastplay
sr: од последњег извођења

en: by lastplay & bootleg
sr: од последњег извођења и саре

en: by lastplay & play count
sr: од lastplay и бројача извођења

en: by play count
sr: од броја пуштања

en: by rating
sr: према оцени

en: by {artist} from {album}
sr: од {artist} са {album}

en: by {author}
sr: од {author}

en: bytes
sr: бајта

en: check length now
sr: провери дужину сада

en: check now
sr: провери сада

en: cloud mode
sr: режим облака

en: command :
sr: наредба :

en: common number
sr: обичан број

en: common string
sr: обична ниска

en: composer
sr: састављач

en: conductor
sr: диригент

en: connection failed
sr: повезивање није успело

en: connection failed.
sr: повезивање није успело.

en: contains
sr: садржи

en: contains %s
sr: садржи %s

en: contains %s (case sensitive)
sr: садржи %s (осетиво на величину слова)

en: counter
sr: бројач

en: custom
sr: произвољна

en: day
sr: дан

en: days
sr: дана

en: default
sr: основно

en: default filename
sr: задати назив датотеке

en: default folder
sr: основна фасцикла

en: delete selected filter
sr: бриши означени услов

en: delete selected grouping
sr: избриши одабрано разврставање

en: delete selected random mode
sr: брише означени насумични начин

en: delete selected sort mode
sr: брише означени уређени начин

en: different folders
sr: различите фасцикле

en: disc {disc}
sr: диск {disc}

en: doesn't contain %s
sr: не садржи %s

en: doesn't contain %s (case sensitive)
sr: не садржи %s (осетиво на величину слова)

en: doesn't have a picture
sr: нема слику

en: doesn't include %s
sr: не укључује %s

en: doesn't include artist %s
sr: не укључује извођача %s

en: doesn't match regexp %s
sr: не одговара уобичајеном изразу %s

en: doesn't match regexp %s (case sensitive)
sr: не одговара уобичајеном изразу %s (осетљиво на величину слова)

en: during performance
sr: учинак диска

en: during recording
sr: за време снимања

en: email
sr: ел. пошта

en: empty
sr: празно

en: enable gapless (experimental)
sr: омогући извођење без губитака (gapless, експериментално)

en: entire collection
sr: цела збирка

en: error
sr: грешка

en: ex :
sr: бивша :

en: example (selected song) : {score}  ({chances})
sr: пример (изабрана песма) : {score}  ({chances})

en: example :
sr: пример :

en: example :
sr: пример :

en: example : %s
sr: пример : %s

en: examples :
sr: примери :

en: fallback-gain : %d dB
sr: помоћна гласноћа : %d dB

en: false
sr: нетачно

en: favorite
sr: омиљени

en: file tag
sr: ознака датотеке

en: filters
sr: услови

en: flags
sr: одреднице

en: float
sr: број са покретним зарезом

en: font size depends on
sr: величина словног лика зависи од

en: for files without a VBR header
sr: за датотеке без ВБР заглавља

en: front cover
sr: чеоне корице

en: fuzzy match
sr: нејасно поклапање

en: gmusicbrowser
sr: гномов музички брстач

en: gmusicbrowser is playing %t from %l (%Y) by %a
sr: гном музички брстач свира %t из  %l (%Y) од %a

en: google images
sr: гугл слике

en: google images (hi-res)
sr: гугл слике (високи квалитет)

en: group by
sr: разврстај по

en: has a picture
sr: има слику

en: has at least one
sr: има најмање једно

en: has been played
sr: свирано је

en: has been skipped
sr: прескочено је

en: has none
sr: нема ништа

en: hours
sr: сати

en: huge size
sr: огромна величина

en: id3v1 tag
sr: ид3в1 ознака

en: ignore title
sr: занемари назив

en: illustration
sr: цртеж

en: imported list
sr: увезени списак

en: in %l
sr: у %l

en: in the bottom
sr: на дну

en: in the bottom %s
sr: на дну %s

en: in the top
sr: на врху

en: in the top %s
sr: на врху %s

en: includes
sr: укључује

en: includes %s
sr: укључује %s

en: includes artist
sr: укључује извођача

en: includes artist %s
sr: укључује извођача %s

en: integer
sr: цео број

en: interview
sr: разговор

en: invalid pattern
sr: неисправан образац

en: inverse
sr: Изврнуто

en: is
sr: је

en: is %s
sr: је %s

en: is 44.1kHz
sr: је 44.1kHz

en: is a flac file
sr: је флак датотека

en: is a lossless file
sr: је звучна датотека без губитака loosles

en: is a lossy file
sr: је звучна датотека sa губицима loosy

en: is a mp3 file
sr: је мп3 датотека

en: is a musepack file
sr: је мјузпак датотека

en: is a vorbis file
sr: је ворбис датотека

en: is a wavepack file
sr: је вејв датотека

en: is an aac file
sr: је аац датотека

en: is an alac file
sr: је алац датотека

en: is an ape file
sr: је ејп датотека

en: is an mp4/m4a file
sr: је пм4/м4а датотека

en: is defined
sr: је одрђено

en: is equal to
sr: је једнако са

en: is equal to %s
sr: је једнако са %s

en: is false
sr: је нетачно

en: is in
sr: је у

en: is in %s
sr: је у %s

en: is mono
sr: је моно

en: is not defined
sr: није одређено

en: is smart equal
sr: је паметно једнако

en: is smart equal to %s
sr: је паметно једнако са %s

en: is stereo
sr: је стерео

en: is true
sr: је тачно

en: isn't %s
sr: није %s

en: isn't equal to %s
sr: је једнако са %s

en: isn't in %s
sr: није у %s

en: isn't mono
sr: није моно

en: isn't stereo
sr: није стерео

en: last.fm
sr: Last.fm

en: last.fm plugin
sr: прикључак за  last.fm

en: last.fm's similarity categories:
    >90 super
    >70 very high
    >50 high
    >30 medium
    >10 lower
sr: сличне категорије по last.fm:
    >90 одлично
    >70 врло високо
    >50високо
    >30 средње
    >10 ниже

en: lead artist
sr: водећи извођач

en: leaflet page
sr: страна летака

en: left-side filter panes
sr: окно услова леве стране

en: length of songs
sr: дужина песама

en: less than
sr: пре мање од

en: less than %s ago
sr: скорије од %s

en: lyricist
sr: стихописац

en: lyrics file
sr: датотека стихова

en: matches regexp
sr: одговара уобичајеном изразу

en: matches regexp %s
sr: одговара уобичајеном изразу %s

en: matches regexp %s (case sensitive)
sr: одговара уобичајеном изразу %s (осетиво на величину слова)

en: maximum font size
sr: највећа величина словног лика

en: media
sr: медиј

en: medium size
sr: средња величина

en: minimal
sr: најмање

en: minimum font size
sr: најмања величина словног лика

en: minutes
sr: минута

en: month
sr: месец

en: months
sr: месеци

en: more than
sr: пре више од

en: more than %s ago
sr: раније од %s

en: mosaic mode
sr: мозаични начин

en: movie/video screen capture
sr: узимање слике екрана филма/видеа

en: mp3 files without a VBR header requires a full scan to check its real length and bitrate
sr: мп3 датотеке без ВБР заглавља захтевају потпуни преглед за проверу њихове стварне дужине и брзине битова

en: mplayer executable :
sr: извршна датотека мплејера :

en: mplayer options :
sr: могућности мплејера :

en: multi-lines string
sr: иске са више линија

en: name of the new filter
sr: име новог услова

en: name of the new grouping
sr: назив новог разврставања

en: name of the new random mode
sr: име новог насумичног начина

en: name of the new sort mode
sr: име новог уређеног начина

en: never
sr: никад

en: never played
sr: никад није извођено

en: no %s fuzzy match with %s
sr: %s нема нејасно преклапање са %s

en: no matches found, you might want to remove some search terms.
sr: нема преклапања, можда желите уклонити неке изразе из оретраге.

en: no order
sr: нема поретка

en: no picture
sr: нема слике

en: no pictures
sr: нема слика

en: no plugins found
sr: нисам пронашао прикључке

en: no songs needs checking
sr: нема песам којима је потребна провера

en: no splitting
sr: нема одвајања

en: no to all
sr: не свима

en: noname
sr: безимени

en: normal
sr: обичан

en: not between %s ago and %s ago
sr: није између %s и %s

en: not between %s and %s
sr: није између %s и %s

en: not defined
sr: није одређено

en: not in the bottom %s
sr: није на дну %s

en: not in the top %s
sr: није на врху %s

en: not present in %s
sr: није присутно у %s

en: not set to %s
sr: није подешено на %s

en: not the %s least recent
sr: није међу %s скорашњих

en: not the %s most recent
sr: није међу %s скорашњих

en: number of songs
sr: број песама

en: number of songs in filter
sr: број песама у услову

en: only show entries with at least n songs
sr: само прикажи ставке са најмање n песама

en: only works when the artist-info tab is displayed
sr: само ради кад је приказан језичак подаци о извођачу

en: only works with some lyrics source and when the lyrics tab is active
sr: ради само са неким изворима стихова и кад је покренут језичак стихова

en: open context window
sr: отвори приручни розор

en: options
sr: могућности

en: or %d seconds
sr: или %d секунди

en: other
sr: остало

en: other file icon
sr: друга икона датотеке

en: output device :
sr: излазни урђај :

en: password :
sr: лозинка :

en: perl code
sr: перл код

en: picture size
sr: величина слике

en: play count average
sr: просек бројача извођења

en: played>4
sr: извођене>4

en: port :
sr: прикључник :

en: pre-amp
sr: претпојачање

en: pre-amp : %d dB
sr: пртпојачање : %d dB

en: present in %s
sr: присутно у %s

en: present in list
sr: присутно у списку

en: quit
sr: излаз

en: rating
sr: оцена

en: rating average
sr: просечна оцена

en: recording location
sr: снимање места

en: requires xdg-screensaver
sr: захтева „xdg-screensaver“

en: reset filter {nb}
sr: поништи услов {nb}

en: reset format
sr: поништи облик

en: reset primary filter
sr: поништи први услов

en: reset secondary filter
sr: поништи другостепени услов

en: retry
sr: покушај поново

en: retry in {seconds} s
sr: покушај кроз {seconds} s

en: reverse order
sr: обрнути редослед

en: save as '{name}'
sr: сачувај као „{name}“

en: save filter as
sr: сачувај услове као

en: save grouping as
sr: сачувај разврставање као

en: save random mode as
sr: сачувај насумични начин као

en: save sort mode as
sr: сачувај уређени начин као

en: saved filters
sr: сачувани услови

en: saved groupings
sr: сачувана разврставања

en: saved random modes
sr: сачувани насумични начини

en: saved sort modes
sr: сачувани уређени начин

en: scan now
sr: прегледај сада

en: seconds
sr: секунди

en: set to
sr: постави на

en: set to %s
sr: постави на %s

en: show histogram background
sr: прикажи позадински хистограм

en: show pictures
sr: прикажи слике

en: show the 'All' row
sr: прикажи ред „Све“

en: similar-artists
sr: слични извођачи

en: skin options
sr: могућности кошуљице

en: skip count average
sr: прескочи просек бројача

en: small size
sr: мала величина

en: sort by
sr: разврстај по

en: static list
sr: непроменљиви списак

en: stop
sr: заустави

en: string
sr: ниска

en: supports :
sr: подржава :

en: text format
sr: облик текста

en: text mode
sr: режим текста

en: the %s least recent
sr: %s најдаљих скорашњих

en: the %s most recent
sr: %s најближих скорашњих

en: the command {name}
sr: наредба {name}

en: the default is utf16 for ID3v2.3 and utf8 for ID3v2.4
sr: задатао је утф16 за ИД3в2.3 и утф8 за ИД3в2.4

en: the file {name}
sr: датотека {name}

en: the least recent
sr: најдаљи скорашњи

en: the most recent
sr: најближи скорашњи

en: the {name} perl module
sr: {name} перл модул

en: then {action}
sr: онда {action}

en: times
sr: пута

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for title, these are in addition to english aliases
en: title
sr: наслов

en: toggle Intersection mode
sr: укључује/искљључује начин укрштања

en: toggle Invert mode
sr: укучује/искључује обрнути начин

en: tools
sr: прибори

en: true
sr: тачно

en: turn off
sr: искључи

en: unknown
sr: непознато

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: unnamed random mode
sr: неименовани насумични начин

en: url
sr: урл адреса

en: url-encoded list of files
sr: урл кодовани списак датотека

en: url-encoded list of files/folders
sr: урл кодовани списак датотека/фасцикли

en: use :
sr: користи :

en: use album name
sr: користи назив албума

en: use default
sr: користи основно

en: use song folder
sr: користи фасциклу песама

en: use standard strftime variables
sr: користи уобичајену временску променљиву

en: username :
sr: корисничко име :

en: using skin :
sr: користи кошуљицу :

en: wait for more
sr: сачекајте још

en: weeks
sr: недеље

en: weight :
sr: сачекајте :

en: wikipedia, lyrics, and custom webpages
sr: викпедија, стихови, и прилагођене веб странице

en: with browser
sr: са прегледником

en: with browser & queue
sr: са разгледачем и заказаним

en: with browser (SongTree)
sr: са прегледником (стабло песама)

en: with lists
sr: са списком

en: with picture
sr: са сликом

en: with playlist
sr: са списком за извођење

en: with queue
sr: са заказаним

en: with search
sr: са претрагом

en: with search and lists
sr: са претрагом и списковима

en: with search and lists 2
sr: са претрагом и списковима 2

en: without gstreamer : one stream per file, one connection at a time
    with gstreamer : one continuous stream, multiple connection possible
sr: Без гстримера : један ток по датотеци, једна текућа веза
    са гстримером : један уједначени ток, многоструке везе омогућене

en: x offset :
sr: x одстојање :

en: y offset :
sr: y одстојање :

en: year
sr: година

en: year (highest)
sr: година (највише)

en: years
sr: године

en: yes to all
sr: да за све

en: {album}
    <small>by</small> {artist}
sr: {album}
    <small>од</small> {artist}

en: {folder} already exists
sr: {folder} већ постоји

en: {outputname} output settings
sr: {outputname} излазне поставке

en: {songs} by {artists}
sr: {songs} од {artists}

en: {song} by {artist}
sr: {song} од {artist}

en: |-separated list of widget names
sr: |-одваја списак од назива справица
