gmusicbrowser - en to ms_MY translation catalogue (1552 entries)

en:  Context pane layout
ms_MY: Bentangan anak tetingkap konteks

en:  Fields
ms_MY: Medan

en:  Review
ms_MY: Ulasan

en:  of {length}
ms_MY: bagi {length}

en: %S by %a
ms_MY: %S oleh %a

en: %d Artist | %d Artists
ms_MY[0]: %d Artis

en: %d Upcoming Event | %d Upcoming Events
ms_MY[0]: %d Peristiwa Mendatang

en: %d artist | %d artists
ms_MY[0]: %d artis

en: %d file | %d files
ms_MY[0]: %d fail

en: %d file in {folder} | %d files in {folder}
ms_MY[0]: %d fail dalam {folder}

en: %d second | %d seconds
ms_MY[0]: %d saat

en: %d song | %d songs
ms_MY[0]: %d lagu

en: %d song added | %d songs added
ms_MY[0]: %d lagu ditambah

en: %d song in queue | %d songs in queue
ms_MY[0]: %d lagu dalam baris gilir

en: %d song in the library | %d songs in the library
ms_MY[0]: %d lagu dalam pustaka

en: %d song selected | %d songs selected
ms_MY[0]: %d lagu dipilih

en: %s fuzzy match with %s
ms_MY: %s padanan kabur dengan %s

en: %t by %a (%m)
ms_MY: %t oleh %a (%m)

en: '{file}' exists. Overwrite ?
ms_MY: '{file}' wujud. Tulis-ganti ?

en: (%d song excluded) | (%d songs excluded)
ms_MY[0]: (%d lagu diasingkan)

en: (The middle-click action doesn't work correctly in some desktops)
ms_MY: (Tindakan klik-tengah tidak berfungsi dengan baik dalam sesetengah desktop)

en: (case insensitive)
ms_MY: (tidak sensitif kata)

en: (common parent folder : {common})
ms_MY: (folder induk umum : {common})

en: (other)
ms_MY: (lain-lain)

en: (see http://www.last.fm)
ms_MY: (lihat http://www.last.fm)

en: (unstable)
ms_MY: (tidak stabil)

en: - When selecting a song, the playlist filter will be reset if the song is not in it
    - Skip to another song when removing the current song from the playlist
ms_MY: - Bila memilih lagu, penapis senarai main akan ditetap semula jika lagu tiada di dalamnya
    - Langkau ke lagu lain bila membuang lagu semasa dari senarai main

en: 0 chance
ms_MY: 0 peluang

en: 0 means 'show all'
ms_MY: 0 bermaksud 'tunjuk semua'

en: 1 chance in {probability}
ms_MY: 1 peluang dalam {probability}

en: 3 Filter panes
ms_MY: 3 anak tetingkap Penapis

en: 32x32 PNG file icon
ms_MY: Ikon fail PNG 32x32

en: 50 Last Added
ms_MY: 50 Terakhir Ditambah

en: 50 Last Played
ms_MY: 50 Terakhir Dimainkan

en: 50 Most Played
ms_MY: 50 Terbanyak Dimainkan

en: <b>%t</b>
    <small><small>by</small> %a
    <small>from</small> %l</small>
ms_MY: <b>%t</b>
    <small><small>oleh</small> %a
    <small>daripada</small> %l</small>

en: <big><big>by %a</big></big>
ms_MY: <big><big>oleh %a</big></big>

en: <i>by</i> %a\n<i>from</i> %l
ms_MY: <i>oleh</i> %a\n<i>daripada</i> %l

en: Abort
ms_MY: Henti Paksa

en: Abort ReplayGain analysis
ms_MY: Henti paksa analisis GandaanMainSemula

en: Abort mass-tagging
ms_MY: Henti paksa pengetagan-kelompok

en: About
ms_MY: Perihal

en: About to delete {files}
    Are you sure ?
ms_MY: Hendak memadam {files}
    Anda pasti ?

en: About to turn off the computer in :
ms_MY: Hendak matikan komputer dalam tempoh:

en: Action
ms_MY: Tindakan

en: Actions are not supported by current notification daemon
ms_MY: Tindakan tidak disokong oleh daemon pemberitahuan semasa

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Add Files ...
ms_MY: Tambah Fail ...

en: Add Music
ms_MY: Tambah Muzik

en: Add a button to rip a CD
ms_MY: Tambah satu butang untuk meretas CD

en: Add a filter
ms_MY: Tambah satu penapis

en: Add a fullscreen button
ms_MY: Tambah satu butang skrin penuh

en: Add a fullscreen button to layouts that can accept extra buttons
ms_MY: Tambah satu butang skrin penuh ke bentangan yang dapat menerima butang ekstra

en: Add a group
ms_MY: Tambah satu kumpulan

en: Add a label to the current song
ms_MY: Tambah satu label ke lagu semasa

en: Add a list of files/folders to the playlist
ms_MY: Tambah satu senarai fail/folder ke senarai main

en: Add files or folders
ms_MY: Tambah fail atau folder

en: Add files/folders to library
ms_MY: Tambah fail/folder ke pustaka

en: Add folder
ms_MY: Tambah folder

en: Add folder ...
ms_MY: Tambah folder ...

en: Add multiple condition
ms_MY: Tambah syarat berbilang

en: Add new label
ms_MY: Tambah label baharu

en: Add picture
ms_MY: Tambah gambar

en: Add rule :
ms_MY: Tambah peraturan :

en: Add shorcut key
ms_MY: Tambah kekunci pintasan

en: Add tab
ms_MY: Tambah tab

en: Add to existing values
ms_MY: Tambah ke nilai sedia ada

en: Add to list
ms_MY: Tambah ke senarai

en: Add to queue
ms_MY: Tambah ke baris gilir

en: Add {value} to {field} for all tracks on this album.
ms_MY: Tambah {value} ke {field} untuk semua trek dalam album ini.

en: Added
ms_MY: Ditambah

en: Added Today
ms_MY: Ditambah Hari Ini

en: Additionally this format can be used :
     default number1 format1 number2 format2 ...
     dates more recent than number1 seconds will use format1, ...
ms_MY: Selain itu format ini boleh digunakan :
    lalai number1 format1 number2 format2 ...
    tarikh terkini dari number1 saat akan gunakan format1, ...

en: Adds a menu entry to artist/album context menu, allowing to search the picture/cover in google and save it.
ms_MY: Tambah satu masukan menu ke menu konteks artis/album, membolehkan gelintar gambar/kulit album dalam goolge dan simpan ia.

en: Adds labels to the current song
ms_MY: Tambah label ke lagu semasa

en: Adds menu entries to song contextual menu
ms_MY: Tambah masukan menu ke menu konteksual lagu

en: Advanced
ms_MY: Lanjutan

en: Advanced Search ...
ms_MY: Gelintar Lanjutan ...

en: Advanced Tag Editing
ms_MY: Penyuntingan Tag Lanjutan

en: Album and artist
ms_MY: Album dan artis

en: Album and artist on the left side
ms_MY: Album dan artis di sebelah kiri

en: Album artist
ms_MY: Album artis

en: Album artist or artist
ms_MY: Album artis atau artis

en: Album cover
ms_MY: Kulit album

en: Album gain
ms_MY: Gandaan album

en: Album mode
ms_MY: Mod album

en: Album peak
ms_MY: Puncak album

en: Album picture
ms_MY: Gambar album

en: Album picture & info
ms_MY: Gambar & maklumat album

en: Album pictures
ms_MY: Gambar album

en: Album playcount:
ms_MY: Kiraan main album:

en: Album shuffle
ms_MY: Kocok album

en: Album with picture
ms_MY: Album dengan gambar

en: Album year(s)
ms_MY: Tahun album

en: Albuminfo plugin
ms_MY: Pemalam Albuminfo

en: Albums
ms_MY: Album

en: All
ms_MY: Semua

en: All Songs
ms_MY: Semua Lagu

en: All albums
ms_MY: Semua album

en: All artists
ms_MY: Semua artis

en: All files
ms_MY: Semua fail

en: All genres
ms_MY: Semua genre

en: All labels
ms_MY: Semua label

en: All moods
ms_MY: Semua suasana

en: All of :
ms_MY: Semua :

en: All songs
ms_MY: Semua lagu

en: All styles
ms_MY: Semua gaya

en: All themes
ms_MY: Semua tema

en: Allmusic uses both Genres and Styles to describe albums. If you use only Genres, you may want to include Styles in allmusic's list of Genres.
ms_MY: Allmusic gunakan kedua-dua Genre dan Gaya untuk jelaskan album. Jika anda hanya guna Genre, anda mungkin mahu sertakan Gaya dalam senarai Genre allmusic.

en: Allow for scheduling fade-out and stop
ms_MY: Benarkan penjadualan pendam-keluar dan henti

en: Allows controlling gmusicbrowser via DBus using the MPRIS v1.0 standard
ms_MY: Benarkan pengawalan gmusicbrowser melalui DBus menggunakan MPRIS v1.0 piawai

en: Allows controlling gmusicbrowser via DBus using the MPRIS v2.0 standard
ms_MY: Benarkan pengawalan gmusicbrowser melalui DBus menggunakan MPRIS v2.0 piawai

en: Amount of volume changed by the mouse wheel
ms_MY: Amaun volum berubah mengikut roda tetikus

en: Analyse and add replaygain tags for all songs that don't have replaygain tags, or incoherent album replaygain tags
ms_MY: Analisis dan tambah tag gandaan main semula untuk semua lagu yang tidak mempunyai tag gandaan main semula, atau tag gandaan semula album tak koheren

en: Any of :
ms_MY: Mana-mana :

en: App Indicator plugin
ms_MY: Pemalam penunjuk apl

en: App indicator
ms_MY: Penunjuk apl

en: Append
ms_MY: Tambah

en: Append (only if not already present)
ms_MY: Tambah (hanya jika ia tiada)

en: Append to playlist
ms_MY: Tambah ke senarai main

en: Application
ms_MY: Aplikasi

en: Are you sure you want to delete the '{label}' label ?
ms_MY: Anda pasti mahu memadam label '{label}' ?

en: Arguments
ms_MY: Argumen

en: Artist
ms_MY: Artis

en: Artist & album
ms_MY: Artis & album

en: Artist (Year - Album)
ms_MY: Artis (Tahun - Album)

en: Artist Biography
ms_MY: Biografi Artis

en: Artist URL
ms_MY: URL Artis

en: Artist picture
ms_MY: Gambar artis

en: Artist picture size : %d
ms_MY: Saiz gambar artis : %d

en: Artist playcount:
ms_MY: Kiraan main artis:

en: Artist,Album,Disc,Track
ms_MY: Artis,Album,Cakera,Trek

en: Artist,Date,Album,Disc,Track
ms_MY: Artis,Tarikh,Album,Cakera,Trek

en: Artist: %a
ms_MY: Artis: %a

en: Artistinfo
ms_MY: Maklumatartis

en: Artistinfo plugin
ms_MY: Pemalam maklumatartis

en: Artists
ms_MY: Artis

en: Ascending order
ms_MY: Tertib menaik

en: Ask confirmation only if file already exists
ms_MY: Tanya pengesahan jika fail sudah wujud

en: Audio properties
ms_MY: Sifat audio

en: Author
ms_MY: Pengarang

en: Auto fill based on filenames ...
ms_MY: Auto isi berdasarkan nama fail ...

en: Auto fill only blank fields
ms_MY: Auto isi jika medan kosong

en: Auto fill up to
ms_MY: Auto isi sehingga

en: Auto filter
ms_MY: Auto tapis

en: Auto-fill queue
ms_MY: Auto-isi baris gilir

en: Auto-fill queue with similar artists (from last.fm)
ms_MY: Auto-isi baris gilir dengan artis yang sama (dari last.fm)

en: Auto-increment track numbers
ms_MY: Auto-tokok nombor trek

en: Auto-save fields with data from allmusic
ms_MY: Auto-simpan medan dengan data dari allmusic

en: Auto-save positive finds
ms_MY: Auto-simpan carian positif

en: Auto-scroll
ms_MY: Auto-tatal

en: Auto-select Pictures
ms_MY: Auto-pilih Gambar

en: Automatically remove current song if not found
ms_MY: Buang lagu semasa secara automatik jika tidak ditemui

en: Autosave
ms_MY: Autosimpan

en: Autosave plugin
ms_MY: Pemalam autosimpan

en: Available
ms_MY: Tersedia

en: Average rating:
ms_MY: Penarafan purata:

en: Bad session
ms_MY: Sesi teruk

en: Base Folder :
ms_MY: Folder Dasar :

en: Basic fields
ms_MY: Medan asas

en: Begin with
ms_MY: Bermula dengan

en: Below
ms_MY: Di bawah

en: Biography
ms_MY: Biografi

en: Bitrate
ms_MY: Kadar bit

en: Body :
ms_MY: Badan :

en: Body text is not supported by current notification daemon
ms_MY: Teks badan tidak disokong oleh daemon pemberitahuan semasa

en: Browser
ms_MY: Pelayar

en: Browser views
ms_MY: Paparan pelayar

en: Browser window layout :
ms_MY: Bentangan tetingkap pelayar :

en: Browser with SongTree
ms_MY: Pelayar dengan PepohonLagu

en: Buttons
ms_MY: Butang

en: Buttons, Song & Cover
ms_MY: Butang, Lagu & Kulit Album

en: Can be relative by using + or -
ms_MY: Boleh relatif dengan menggunakan + atau -

en: Can be searched with :
ms_MY: Boleh digelintar dengan :

en: Can be used as a variable with :
ms_MY: Boleh digunakan sebagai pembolehubah dengan :

en: Can't change the volume in non-gstreamer iceserver mode
ms_MY: Tidak dapat ubah volum dalam mod iceserver bukan-gstreamer

en: Can't change the volume. Needs amixer (packaged in alsa-utils) to change volume when using this audio backend.
ms_MY: Tidak dapat ubah volum. Perlukan amixer (dipakej dalam alsa-utils) untuk mengubah volum bila menggunakan bahagian belakang audio ini.

en: Can't create folder: {path}
ms_MY: Tidak dapat cipta folder: {path}

en: Can't create sink '{sink}'
ms_MY: Tidak dapat cipta sinki '{sink}'

en: Can't play this file.
ms_MY: Tidak dapat main fail ini.

en: Can't read file or invalid file
ms_MY: Tidak dapat baca fail atau fail tidak sah

en: Can't write in base folder '{folder}'.
ms_MY: Tidak dapat tulis dalam folder dasar '{folder}'.

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: Capitalize
ms_MY: Huruf besarkan

en: Capitalize each word
ms_MY: Huruf besarkan setiap perkataan

en: Case insensitive
ms_MY: Tidak sensitif kata

en: Case sensitive
ms_MY: Sensitif kata

en: Case-sensitive
ms_MY: Sensitif-kata

en: Categories pane
ms_MY: Anak tetingkap kategori

en: Centered
ms_MY: Ditengahkan

en: Centered on
ms_MY: Ditengahkan hidup

en: Change Display
ms_MY: Ubah Paparan

en: Change default text color
ms_MY: Ubah warna teks lalai

en: Change default text font and size
ms_MY: Ubah fon dan saiz teks lalai

en: Change the context visibility
ms_MY: Ubah ketampakan konteks

en: Channels
ms_MY: Saluran

en: Check Collection
ms_MY: Semak Koleksi

en: Check for updated/deleted songs on startup
ms_MY: Semak lagu dikemaskini/dipadam ketika permulaan

en: Check for updated/removed songs
ms_MY: Semak lagu dikemaskini/dibuang

en: Check real length of mp3
ms_MY: Semak panjang sebenar mp3

en: Check your audio settings
ms_MY: Semak tetapan audio anda

en: Checking length/bitrate
ms_MY: Menyemak panjang/kadar bit

en: Checking songs
ms_MY: Menyemak lagu

en: Choose Album From this Artist
ms_MY: Pilih Album Daripada Artis ini

en: Choose Artist/Album/Song
ms_MY: Pilih Artis/Album/Lagu

en: Choose Picture
ms_MY: Pilih Gambar

en: Choose Random Album
ms_MY: Pilih Album Rawak

en: Choose a folder
ms_MY: Pilih satu folder

en: Choose directory to copy files to
ms_MY: Pilih direktori untuk menyalin fail

en: Choose directory to move files to
ms_MY: Pilih direktori untuk mengalih fail

en: Choose files
ms_MY: Pilih fail

en: Choose folder to add
ms_MY: Pilih folder untuk ditambah

en: Choose font for lyrics
ms_MY: Pilih fon untuk lirik

en: Choose font...
ms_MY: Pilih fon...

en: Choose icon for label {name}
ms_MY: Pilih ikon untuk label {name}

en: Choose page to open
ms_MY: Pilih halaman untuk dibuka

en: Choose picture for '%s'
ms_MY: Pilih gambar untuk '%s'

en: Choose playlist files to import
ms_MY: Pilih fail senarai main untuk diimport

en: Clear
ms_MY: Kosongkan

en: Clear playlist
ms_MY: Kosongkan senarai main

en: Clear playlist filter
ms_MY: Kosongkan penapis senarai main

en: Clear queue
ms_MY: Kosongkan baris gilir

en: Clear selected fields
ms_MY: Kosongkan medan terpilih

en: Click to show fullsize image
ms_MY: Klik untuk tunjuk imej saiz penuh

en: Click to show larger image
ms_MY: Klik untuk tunjuk imej lebih besar

en: Client banned, contact gmusicbrowser's developer
ms_MY: Klien disekat, hubungan pembangun gmusicbrowser's

en: Close
ms_MY: Tutup

en: Close Window
ms_MY: Tutup Tetingkap

en: Close a filter
ms_MY: Tutup penapis

en: Close to tray
ms_MY: Tutup ke talam

en: Collection
ms_MY: Koleksi

en: Command
ms_MY: Perintah

en: Command to launch when the button is pressed
ms_MY: Perintah untuk dilancar bila butang ditekan

en: Command to open folders :
ms_MY: Perintah untuk membuka folder :

en: Command to open urls :
ms_MY: Perintah untuk membuka url :

en: Command used :
ms_MY: Perintah diguna :

en: Command used when
    'turn off computer when queue empty'
    is selected
ms_MY: Perintah digunakan bila
    'matikan komputer bila baris gilir kosong'
    dipilih

en: Command used:
ms_MY: Perintah diguna :

en: Command when playing song changed :
ms_MY: Perintah bila lagu yang dimainkan berubah :

en: Command when stopped :
ms_MY: Perintah bila dihentikan :

en: Comment
ms_MY: Ulasan

en: Comments
ms_MY: Ulasan

en: Compilation
ms_MY: Kompilasi

en: Composer
ms_MY: Penggubah

en: Conductor
ms_MY: Konduktor

en: Connect through a proxy
ms_MY: Sambung melalui proksi

en: Connections from :
ms_MY: Sambungan dari :

en: Context
ms_MY: Konteks

en: Control
ms_MY: Kawalan

en: Conz Aishi (with Filter Panes)
ms_MY: Conz Aishi (dengan Anak Tetingkap Penapis)

en: Conz Glimm (different controls)
ms_MY: Conz Glimm (kawalan berbeza)

en: Copy
ms_MY: Salin

en: Copy failed
ms_MY: Salin gagal

en: Copy link address
ms_MY: Salin alamat pautan

en: Copy missing values from previous line
ms_MY: Salin nilai hilang dari barsi terdahulu

en: Copy to mounted portable player
ms_MY: Salin ke pemain mudah alih yang dilekap

en: Copy to portable player
ms_MY: Salin ke pemain mudah alih

en: Copying
ms_MY: Menyalin

en: Copying file | Copying %d files
ms_MY[0]: Menyalin %d fail

en: Copyright
ms_MY: Hakcipta

en: Cover Size :
ms_MY: Saiz Kulit Album :

en: Create ID3v2 tags as ID3v2.4
ms_MY: Cipta tag ID3v2 sebagai ID3v2.4

en: Current song must always be in the playlist
ms_MY: Lagu semasa mesti sentiasa dalam senarai main

en: Custom
ms_MY: Suai

en: Custom Text
ms_MY: Teks Suai

en: Custom URL
ms_MY: URL Suai

en: Custom command :
ms_MY: Perintah suai :

en: Custom context pages :
ms_MY: Halaman konteks suai :

en: Custom formats
ms_MY: Format suai

en: Custom pipeline
ms_MY: Talian paip suai

en: Custom...
ms_MY: Suai...

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Date format :
ms_MY: Format tarikh :

en: Date of purchase
ms_MY: Tarikh pembelian

en: Debut Album
ms_MY: Kemunculan Album

en: Decrease Volume
ms_MY: Kurangkan Volum

en: Decrease volume
ms_MY: Kurangkan volum

en: Default
ms_MY: Lalai

en: Default fullscreen
ms_MY: Skrin penuh lalai

en: Default rating : %d %
ms_MY: Penarafan lalai : %d %

en: Default text color
ms_MY: Warna teks lalai

en: Default text font
ms_MY: Fon teks lalai

en: Delay before showing tray tip popup on mouse over : %d ms
ms_MY: Lengah sebelum menunjuk tip talam timbul bila penuding tetikus di atas : %d ms

en: Delete
ms_MY: Padam

en: Delete Selected Songs
ms_MY: Padam Lagu Terpilih

en: Delete file
ms_MY: Padam fail

en: Delete list
ms_MY: Padam senarai

en: Delete preset
ms_MY: Padam praset

en: Deletion failed
ms_MY: Pemadaman gagal

en: Descending order
ms_MY: Tertib menurun

en: Descr.
ms_MY: Keter.

en: Description
ms_MY: Keterangan

en: Desktop widgets
ms_MY: Widjet desktop

en: Desktop widgets plugin
ms_MY: Pemalam widjet desktop

en: Destination: {file}
ms_MY: Destinasi: {file}

en: Destination: {folder}
ms_MY: Destinasi: {folder}

en: Disable screensaver when fullscreen and playing
ms_MY: Lumpuhkan penyelamat skrin bila berskrin penuh dan dimainkan

en: Disabled
ms_MY: Dilumpuhkan

en: Disc
ms_MY: Cakera

en: Disc #
ms_MY: Cakera #

en: Disc name
ms_MY: Nama cakera

en: Display (:1 or host:0 for example)
ms_MY: Paparan (:1 atau host:0 contohnya)

en: Display Songs
ms_MY: Papar Lagu

en: Display a special layout in or around the titlebar of the focused window
ms_MY: Papar bentangan khas dalam atau disekeliling palang tajuk tetingkap berfokus

en: Display stop/next actions
ms_MY: Papar tindakan henti/berikutnya

en: Display synchronized lyrics of the current song
ms_MY: Papar lirik bersegerak bagi lagu semasa

en: Display tray tip for %d ms
ms_MY: Papar tip talam selama %d ms

en: Displays a panel indicator in some desktops
ms_MY: Papar penunjuk panel dalam beberapa dekstop

en: Do not add a title row
ms_MY: Jangan tambah baris tajuk

en: Do not create an id3v1 tag in mp3 files
ms_MY: Jangan cipta tag id3v1 dalam fail mp3

en: Do not unsynchronise id3v2 tags
ms_MY: Jangan nyahsegerakkan tag id3v2

en: Do not write the tags
ms_MY: Jangan tulis tag

en: Don't add the overlay to dialogs
ms_MY: Jangan tambahan tindihan atas ke dialog

en: Don't know how to play files of type {type}
ms_MY: Tidak tahu bagaimana hendak main fail bagi jenis {type}

en: Don't notify if the main window is visible
ms_MY: Jangan maklumkan jika tetingkap utama tampak

en: Don't submit current song
ms_MY: Jangan serah lagu semasa

en: Download
ms_MY: Muat turun

en: Download failed.
ms_MY: Muat turun gagal

en: Downloading
ms_MY: Memuat turun

en: Drag and drop songs here to replace the selection.
ms_MY: Seret dan lepas lagu di sini untuk ganti pemilihan.

en: Drop files in this folder
ms_MY: Lepas fail dalam folder ini

en: Edit
ms_MY: Sunting

en: Edit Current Song Properties
ms_MY: Sunting Sifat Lagu Semasa

en: Edit Lyrics
ms_MY: Sunting Lirik

en: Edit Lyrics ...
ms_MY: Sunting Lirik ...

en: Edit Multiple Songs Properties
ms_MY: Sunting Sifat Lagu Berbilang

en: Edit Settings
ms_MY: Sunting Tetapan

en: Edit auto-fill formats ...
ms_MY: Sunting format auto-isi ...

en: Edit filter
ms_MY: Sunting penapis

en: Edit filter...
ms_MY: Sunting penapis...

en: Edit grouping ...
ms_MY: Sunting pengelompokan ...

en: Edit in the last.fm wiki
ms_MY: Sunting dalam wiki last.fm

en: Edit labels
ms_MY: Sunting label

en: Edit list
ms_MY: Sunting senarai

en: Edit mode
ms_MY: Sunting mod

en: Edit ordered modes ...
ms_MY: Sunitng mod bertertib ...

en: Edit random modes ...
ms_MY: Sunting mod rawak ...

en: Edit rating
ms_MY: Sunting penarafan

en: Edit row tip
ms_MY: Sunting tip baris

en: Edit selected song properties
ms_MY: Sunting sifat lagu terpilih

en: Edit {field}
ms_MY: Sunting {field}

en: Edit...
ms_MY: Sunting...

en: Editable in song properties dialog
ms_MY: Boleh disunting dalam dialog sifat lagu

en: Editing list :
ms_MY: Senarai penyuntingan :

en: Editing tags
ms_MY: Menyunting tag

en: Embedded Pictures
ms_MY: Gambar Terbenam

en: Embedded lyrics
ms_MY: Lirik boleh dibenam

en: Embedded picture
ms_MY: Gambar boleh dibenam

en: Empty list
ms_MY: Senarai kosong

en: Encapsulated object
ms_MY: Objek terkurung

en: Encoded by
ms_MY: Dienkod oleh

en: Encoded with
ms_MY: Dienkod dengan

en: Encoder
ms_MY: Pengenkod

en: Encoding used for id3v1 tags :
ms_MY: Pengekodan digunakan untuk tag id3v1 :

en: Enqueue
ms_MY: Baris gilir

en: Enqueue Action
ms_MY: Tindakan Baris Gilir

en: Enqueue Displayed
ms_MY: Baris Gilir Dipaparkan

en: Enqueue Selected
ms_MY: Baris Gilir Dipilih

en: Enqueue Selected Songs
ms_MY: Baris Gilir Lagu Terpilih

en: Enqueue Songs from Current Album
ms_MY: Baris Gilir Lagu dari Album Semasa

en: Enqueue Songs from Current Artist
ms_MY: Baris  Gilir Lagu Dari Artis Semasa

en: Enqueue a list of files/folders
ms_MY: Baris gilir senarai fail/folder

en: Enqueue filter
ms_MY: Baris gilir penapis

en: Enter album name
ms_MY: Masukkan nama album

en: Enter custom event string :
ms_MY: Masukkan rentetan peristiwa suai :

en: Equalizer
ms_MY: Penyama

en: Error :
ms_MY: Ralat :

en: Error creating folder
ms_MY: Ralat mencipta folder

en: Error details
ms_MY: Perincian ralat

en: Error opening '{file}' for writing.
ms_MY: Ralat membuka '{file}' untuk penulisan.

en: Error saving artistbio
ms_MY: Ralat menyimpan artisbio

en: Error saving artistbio in '{file}' :
    {error}
ms_MY: Ralat menyimpan artistbio dalam '{file}' :
    {error}

en: Error saving icon
ms_MY: Ralat menyimpan ikon

en: Error saving lyrics
ms_MY: Ralat menyimpan lirik

en: Error saving lyrics in '{file}' :
    {error}
ms_MY: Ralat menyimpan lirik dalam '{file}' :
    {error}

en: Error saving picture
ms_MY: Ralat menyiman gambar

en: Error saving review
ms_MY: Ralat menyimpan ulasan

en: Error saving review in '{file}' :
    {error}
ms_MY: Ralat menyimpan ulasan dalam '{file}' :
    {error}

en: Error while writing replaygain data
ms_MY: Ralat ketika menulis data gandaan main semula

en: Error while writing tag
ms_MY: Ralat ketika menulis tag

en: Error writing '{file}'
ms_MY: Ralat menulis` '{file}'

en: Error writing .csv file
ms_MY: Ralat menulis fail .csv

en: Error writing .m3u file
ms_MY: Ralat menulis fail .m3u

en: Error writing downloaded file
ms_MY: Ralat menulis fail dimuat turun

en: Error writing lyrics
ms_MY: Ralat menulis lirik

en: Error writing tag
ms_MY: Ralat menulis tag

en: Error: invalid filename pattern
ms_MY: Ralat: corak nama fail tidak sah

en: Events
ms_MY: Peristiwa

en: Example :
ms_MY: Contoh :

en: Exclude 'seed'-artist from queue
ms_MY: Asingkan artis-'seed' dari baris gilir

en: Execute custom command on selected files
ms_MY: Lakukan perintah suai pada fail terpilih

en: Exit full screen
ms_MY: Keluar dari skrin penuh

en: Export
ms_MY: Eksport

en: Export plugin
ms_MY: Pemalam eksport

en: Export song properties to a .csv file
ms_MY: Eksport sifat lagu ke fail .csv

en: Export to .m3u file
ms_MY: Eksport ke fail .m3u

en: Extra fields
ms_MY: Medan tambahan

en: Extra gain
ms_MY: Gandaan tambahan

en: Extract guest artist from title :
ms_MY: Ekstrak artis tetamu dari tajuk :

en: Fade-out
ms_MY: Pendam-keluar

en: Fade-out in %d seconds
ms_MY: Pendam-keluar dalam tempoh %d saat

en: Fade-out then stop
ms_MY: Pendam-keluar kemudian henti

en: Failed to delete '{file}'
ms_MY: Gagal memadam '{file}'

en: Fetching albuminfo
ms_MY: Mendapatkan maklumat album

en: Field identifier
ms_MY: Pengenalpasti medan

en: Field type
ms_MY: Jenis medan

en: Fields
ms_MY: Medan

en: Fields will be saved according to the settings above. Albuminfo files will be re-read if there are fields to be saved and you choose 'albums missing reviews' in the combo box.
ms_MY: Medan akan disimpan berdasarkan pada tetapan di atas. Fail maklumat album akan dibaca-semula jika ada medan disimpan dan anda pilih 'album kehilangan ulasan' dalam kotak kombo.

en: File
ms_MY: Fail

en: File properties
ms_MY: Sifat fail

en: File type
ms_MY: Jenis fail

en: File: {file}
ms_MY: Fail: {file}

en: Filename
ms_MY: Nama fail

en: Filename extension
ms_MY: Sambungan nama fail

en: Filename format :
ms_MY: Format nama fail :

en: Filename without extension
ms_MY: Nama fail tanpa sambungan

en: Files
ms_MY: Fail

en: Files with these extensions won't be added
ms_MY: Fail dengan sambungan ini tidak akan ditambah

en: Filesystem
ms_MY: Sistem fail

en: Filter
ms_MY: Penapis

en: Filter :
ms_MY: Penapis :

en: Filter edition
ms_MY: Edisi penapis

en: Filter on playing Album
ms_MY: Tapis pada Album yang dimainkan

en: Filter on playing Artist
ms_MY: Tapi pada Artis yang dimainkan

en: Filter on playing Song
ms_MY: Tapis pada Lagu yang dimainkan

en: Filter on this album
ms_MY: Tapis pada album ini

en: Filter on this artist
ms_MY: Tapis pada artis ini

en: Find :
ms_MY: Cari :

en: Find a unique filename if file already exists
ms_MY: Cari nama fail unik jika fail sudah wujud

en: Find songs in same albums
ms_MY: Cari lagu dalam album yang sama

en: Find songs with same artists
ms_MY: Cari lagu dengan artis yang sama

en: Find songs with the same names
ms_MY: Cari lagu dengan nama yang sama

en: Folder (right-aligned)
ms_MY: Folder (dijajar-kanan)

en: Folder format :
ms_MY: Format folder :

en: Folder pattern :
ms_MY: Corak folder :

en: Folders to search for new songs
ms_MY: Folder untuk gelintar lagu baharu

en: Follow playing song
ms_MY: Ikut lagu yang dimainkan

en: Follow selected song
ms_MY: Ikut lagu terpilih

en: Font size
ms_MY: Saiz fon

en: For alternate ratings
ms_MY: Untuk penarafan alternatif

en: For decimal numbers
ms_MY: Untuk nombor desimal

en: For integer numbers
ms_MY: Untuk nombor integer

en: For when values are likely to be repeated
ms_MY: Bila nilai berkemungkinan diulang

en: Forward
ms_MY: Maju

en: Friday
ms_MY: Jumaat

en: From: {oldname}
    To: {newname}
ms_MY: Dari: {oldname}
    Ke: {newname}

en: Full screen
ms_MY: Skrin penuh

en: Full screen layout :
ms_MY: Bentangan skrin penuh :

en: Fullscreen
ms_MY: Skrin penuh

en: Fullscreen simple
ms_MY: Skrin penuh mudah

en: GStreamer module not loaded.
ms_MY: Modul GStreamer tidak dimuatkan.

en: Gain for songs missing replaygain tags
ms_MY: Gandaan untuk lagu yang kehilangan tag gandaan main semula

en: Garage Fullscreen
ms_MY: Skrin Penuh Garaj

en: Genre - Artist
ms_MY: Genre - Artis

en: Genre is set
ms_MY: Genre ditetapkan

en: Genres
ms_MY: Genre

en: Genres pane
ms_MY: Anak tetingkap genre

en: Gnome mmkeys
ms_MY: mmkeys Gnome

en: Gnome multimedia keys plugin
ms_MY: Pemalam kekunci multimedia Gnome

en: Go to Playing Track
ms_MY: Pergi ke Trek Dimainkan

en: Go to playing song
ms_MY: Pergi ke lagu dimainkan

en: Group by :
ms_MY: Dikumpul mengikut :

en: Grouping
ms_MY: Pengelompokan

en: Handshake OK
ms_MY: Jabat Tangan OK

en: Handshake failed :
ms_MY: Jabat tangan gagal :

en: Hard limiter
ms_MY: Pembatas keras

en: Help
ms_MY: Bantuan

en: Hide
ms_MY: Sembunyi

en: Hide non-matching
ms_MY: Sembunyi yang tidak-sepadan

en: Hide toolbar
ms_MY: Sembunyi palang alat

en: High priority
ms_MY: Keutamaan tinggi

en: Icon theme :
ms_MY: Tema ikon :

en: Identifier in file tag
ms_MY: Pengenalpasti dalam tag fail

en: If checked, the shortcut has higher priority than the default shortcut of widgets. Warning: this can make some features inaccessible
ms_MY: Jika ditanda, pintasan mempunyai keutamaan lebih tinggi berbanding pintasan lalai widjet. Amaran: ia boleh menyebabkan beberapa fitur tidak boleh dicapai

en: Ignore playback errors
ms_MY: Abai ralat main balik

en: Ignored file extensions :
ms_MY: Sambungan fail diabaikan :

en: Import list
ms_MY: Senarai import

en: Imports gstreamer presets, and synchronize modifications made with gmusicbrowser
ms_MY: Import praset gstreamer, dan pengubahsuakan penyegerakan dibuat dengan gmusicbrowser

en: In this case one command by file will be run
ms_MY: Dalam situasi ini satu perintah berdasarkan fail akan dijalankan

en: Include Styles in Genres
ms_MY: Sertakan Gaya dalam Genre

en: Increase Volume
ms_MY: Tingkatkan Volum

en: Increase volume
ms_MY: Tingkatkan volum

en: Info
ms_MY: Maklumat

en: Insensitive title-artist (left-aligned)
ms_MY: Tajuk-artis tak sensitif (dijajar-kiri)

en: Insensitive title-artist (right-aligned)
ms_MY: Tajuk-artis tak sensitif (dijajar-kanan)

en: Insensitive, Song & Cover
ms_MY: Tak sensitif, Lagu & Kulit Album

en: Insert Selected Songs at the top of the queue
ms_MY: Sisip Lagu Terpilih di bahagian teratas baris gilir

en: Insert a list of files/folders at the start of the playlist
ms_MY: Sisip senarai fail/folder di permulaan senarai main

en: Insert this pipeline before the audio sink
ms_MY: Sisip talian paip sebelum sinki audio

en: Invalid regular expression
ms_MY: Ungkapan nalar tidak sah

en: Invert filter
ms_MY: Tapis songsang

en: Invisible hot spot
ms_MY: Titik panas halimunan

en: Isn't smart equal to %s
ms_MY: Tidak sama pintar dengan %s

en: Justified
ms_MY: Diwajarkan

en: Karaoke plugin
ms_MY: Pemalam Karaoke

en: Keep list filtered and sorted
ms_MY: Kekalkan senarai ditapis dan diisih

en: Key
ms_MY: Kekunci

en: Keys
ms_MY: Kekunci

en: Keywords
ms_MY: Kata Kunci

en: Label is set
ms_MY: Label ditetapkan

en: Label/Publisher
ms_MY: Label/Penerbit

en: Labels
ms_MY: Label

en: Labels' icons
ms_MY: Ikon label

en: Lang
ms_MY: Bah

en: Lang.
ms_MY: Bah.

en: Languages
ms_MY: Bahasa

en: Last messages:
ms_MY: Mesej terakhir:

en: Last played
ms_MY: Terakhir dimain

en: Last skipped
ms_MY: Terakhir dilangkau

en: Launch ripping program
ms_MY: Lancar program peretasan

en: Layout
ms_MY: Bentangan

en: Layout :
ms_MY: Bentangan :

en: Layouts
ms_MY: Bentangan

en: Left aligned
ms_MY: Dijajar kiri

en: Left pane
ms_MY: Anak tetingkap kiri

en: Left-clic or scrollwheel to change, right-click to mute
ms_MY: Klik-kiri atau roda tatal untuk ubah, klik-kanan untuk senyapkan

en: Length
ms_MY: Panjang

en: Library
ms_MY: Pustaka

en: Library :
ms_MY: Pustaka :

en: Library empty.
    
    Use the settings dialog to add music.
ms_MY: Pustaka kosong.
    
    Guna dialog tetapan untuk tambah muzik.

en: Library size : %d song | Library size : %d songs
ms_MY[0]: Saiz pustaka : %d lagu

en: Limit similar artists to a rate of similarity :
ms_MY: Hadkan artis serupa untuk beri penarafan kesamaan :

en: Limit similar artists to the first :
ms_MY: Hadkan artis serupan kepada pertama :

en: List
ms_MY: Senarai

en: List empty
ms_MY: Senarai kosong

en: List order
ms_MY: Tertib senarai

en: Listed :
ms_MY: Disenarai :

en: Listed songs
ms_MY: Lagu disenarai

en: Listeners:
ms_MY: Pendengar:

en: Lists
ms_MY: Senarai

en: Lists, Library & Context
ms_MY: Senarai, Pustaka & Konteks

en: Literal search
ms_MY: Gelintar harfiah

en: Load lyrics even if lyrics panel is hidden
ms_MY: Muat lirik walaupun panel lirik tersembunyi

en: Load/Save Artist Info in :
ms_MY: Muat/Simpan Maklumat Artis dalam :

en: Loaded %d unsent song from previous session | Loaded %d unsent songs from previous session
ms_MY[0]: Memuatkan %d lagu tidak dihantar dari sesi terdahulu

en: Loading failed.
ms_MY: Memuatkan gagal.

en: Loading...
ms_MY: Memuatkan...

en: Lock
ms_MY: Kunci

en: Lock Album
ms_MY: Kunci Album

en: Lock Artist
ms_MY: Kunci Artis

en: Lock on Album
ms_MY: Kunci pada Album

en: Lock on Artist
ms_MY: Kunci pada Artis

en: Lock on song
ms_MY: Kunci pada lagu

en: Lock on {field}
ms_MY: Kunci pada {field}

en: Locked on :
ms_MY: Dikunci pada :

en: Lookup at allmusic.com
ms_MY: Carian pada allmusic.com

en: Lookup in AMG
ms_MY: Carian dalam AMG

en: Lookup in google
ms_MY: Carian dalam google

en: Lower left
ms_MY: Kiri bawah

en: Lower right
ms_MY: Kanan bawah

en: Lullaby plugin
ms_MY: Pemalam Lullaby

en: Lyricist
ms_MY: Penulis lirik

en: Lyrics
ms_MY: Lirik

en: Lyrics (requires lyrics plugin)
ms_MY: Lirik (perlukan pemalam lirik)

en: Lyrics alignement
ms_MY: Jajaran lirik

en: Lyrics file :
ms_MY: Fail lirik :

en: Lyrics file name format
ms_MY: Format nama fail lirik

en: Lyrics for
ms_MY: Lirik untuk

en: Lyrics plugin
ms_MY: Pemalam lirik

en: Lyrics source
ms_MY: Sumber lirik

en: MIME type
ms_MY: Jenis MIME

en: MPRIS v1 support
ms_MY: Sokongan MPRIS v1

en: MPRIS v2 support
ms_MY: Sokongan MPRIS v2

en: Main
ms_MY: Utama

en: Main artist
ms_MY: Artis utama

en: Make it look like
ms_MY: Jadikannya seperti

en: Makes gmusicbrowser monitor its pulseaudio volume, so that external changes to its volume are known.
ms_MY: Jadikan gmusicbrowser memantau volum pulseaudio, supaya perubahan dalaman pada volumnya diketahui.

en: Makes gmusicbrowser react to the Next/Previous/Play/Stop multimedia keys in gnome.
ms_MY: Jadilan gmusicbrowser bertindak balas dengan kekunci multimedia Berikutnya/Terdahulu/Main/Henti dalam gnome.

en: Mass Rename
ms_MY: Nama Semula Kelompok

en: Mass Renaming
ms_MY: Penamaan Semula Kelompok

en: Media type
ms_MY: Jenis media

en: Menu entry name
ms_MY: Nama masukan menu

en: Middle-clic for next album
ms_MY: Klik-tengah untuk album berikutnya

en: Middle-click action :
ms_MY: Tindakan klik-tengah :

en: Middle-click on local artists to set a filter on them, right-click non-local artists to search for them on the web.
ms_MY: Klik-tengah pada artis tempatan untuk tetapkan penapis pada mereka, klik-kanan pada artis bukan-tempatan untuk gelintar mereka di sesawang.

en: Minimal tip
ms_MY: Tip minimum

en: Minimum size
ms_MY: Saiz minimum

en: Misc.
ms_MY: Pelbagai

en: Modification
ms_MY: Pengubahsuaian

en: Monday
ms_MY: Isnin

en: Monitor
ms_MY: Pemantau

en: Monitor the pulseaudio volume
ms_MY: Pantau volum pulseaudio

en: Moods
ms_MY: Mood

en: More info
ms_MY: Lagi maklumat

en: More results
ms_MY: Lagi keputusan

en: Mosaic View
ms_MY: Paparan Mozek

en: Move
ms_MY: Alih

en: Move Files to :
ms_MY: Alih Fail ke :

en: Move failed
ms_MY: Alih gagal

en: Move folder to
ms_MY: Alih folder ke

en: Moving
ms_MY: Mengalih

en: Moving file | Moving %d files
ms_MY[0]: Mengalih %d fail

en: Music
ms_MY: Muzik

en: Music files
ms_MY: Fail muzik

en: Mute/Unmute
ms_MY: Senyap/Suarakan

en: Name
ms_MY: Nama

en: Name of layout
ms_MY: Nama bentangan

en: Name under which the command will appear in the menu
ms_MY: Nama yang mana perintah akan muncul di dalam menu

en: Never
ms_MY: Tidak Sesekali

en: New
ms_MY: Baharu

en: New custom field
ms_MY: Medan suai baharu

en: New filter
ms_MY: Penapis baharu

en: New label
ms_MY: Label baharu

en: New list
ms_MY: Senarai baharu

en: New name
ms_MY: Nama baharu

en: Next
ms_MY: Berikutnya

en: Next Album
ms_MY: Album Berikutnya

en: Next Artist
ms_MY: Artis Berikutnya

en: Next Song
ms_MY: Lagu Berikutnya

en: Next Song In Playlist
ms_MY: Lagu Berikutnya Dalam Senarai Main

en: No connections
ms_MY: Tiada sambungan

en: No file browser found.
ms_MY: Tiada pelajar fail ditemui.

en: No genre
ms_MY: Tiada genre

en: No label
ms_MY: Tiada label

en: No locked filter
ms_MY: Tiada penapis dikunci

en: No lyrics found
ms_MY: Tiada lirik ditemui

en: No moods
ms_MY: Tiada mood

en: No results found
ms_MY: Tiada keputusan ditemui

en: No review found
ms_MY: Tiada ulasan ditemui

en: No review written.
ms_MY: Tiada ulasan ditulis.

en: No songs
ms_MY: Tiada lagu

en: No songs found
ms_MY: Tiada lagu ditemui

en: No styles
ms_MY: Tiada gaya

en: No themes
ms_MY: Tiada tema

en: No web browser found.
ms_MY: Tiada pelajar sesawang ditemui.

en: None
ms_MY: Tiada

en: Normal
ms_MY: Biasa

en: Normal mode
ms_MY: Mod biasa

en: Normal with buttons
ms_MY: Biasa dengan butang

en: Normalize volume (the files must have replaygain tags)
ms_MY: Normalkan volum (fail mesti mempunyai tag gandaan main semula)

en: Note that some notification daemons resize the displayed picture
ms_MY: Perhatian sesetengah daemon pemberitahuan saizkan semula gambar yang dipaparkan

en: Note: inactive fields must be enabled by the user in the 'Fields' tab in Settings
ms_MY: Perhatian: medan tidak aktif mesti dibenarkan oleh pengguna di dalam tab 'Medan' di dalam Tetapan

en: Notify
ms_MY: Makluman

en: Notify plugin
ms_MY: Pemalam makluman

en: Notify you of the playing song with the system's notification popups
ms_MY: Maklumkan anda lagu yang dimainkan dengan pemberitahuan timbul sistem

en: Now playing
ms_MY: Kini dimainkan

en: NowPlaying plugin
ms_MY: Pemalam KiniDimainkan

en: Number of days since added
ms_MY: Bilangan hari semenjak ditambah

en: Number of days since last played
ms_MY: Bilangan hari semenjak terakhir dimain

en: Number of days since last skipped
ms_MY: Bilangan hari semenjak terakhir dilangkau

en: Number of days since modified
ms_MY: Bilangan hari semenjak diubahsuai

en: Number of milliseconds
ms_MY: Bilangan milisaat

en: Number of seconds
ms_MY: Bilangan saat

en: Number of times played
ms_MY: Berapa kali dimainkan

en: Number of times skipped
ms_MY: Berapa kali dilangkau

en: ON -> smaller means more probable
    OFF -> bigger means more probable
ms_MY: HIDUP -> lebih kecil bermaksud lebih mungkin
    MATI -> lebih besar bermaksud lebih mungkin

en: ON less probable if genre is set
    OFF more probable if genre is set
ms_MY: HIDUP lebih mungkin jika genre ditetapkan
    MATI lebih mungkin jika genre ditetapkan

en: ON less probable if label is set
    OFF more probable if label is set
ms_MY: HIDUP lebih mungkin jika label ditetapkan
    MATI lebih mungkin jika label ditetapkan

en: Old name
ms_MY: Nama lama

en: On top of other windows instead of below
ms_MY: Berada di ata tetingkap lain selain dari di bawah

en: One command is used per selected songs, unless $files is used, which is replaced by the list of selected files
ms_MY: Satu perintah digunakan per lagu terpilih, melainkan $files digunakan, yang diganti dengan senarai fail terpilih

en: One of these commands is required to play files of type {type} : {cmd}
ms_MY: Salah satu dari perintah ini diperlukan untuk memainkan fail bagi jenis {type} : {cmd}

en: Only affect mp3 files that do not already have an id3v1 tag
ms_MY: Hanya mempengaruhi fail mp3 yang tidak mempunyai tag id3v1

en: Only show similar artists from local library
ms_MY: Hanya tunjuk artis serupa dari pustaka setempat

en: Opacity
ms_MY: Kelegapan

en: Open Browser
ms_MY: Bukan Pelayar

en: Open Browser window
ms_MY: Buka tetingkap Pelayar

en: Open Context window
ms_MY: Buka tetingkap Konteks

en: Open Custom window
ms_MY: Buka tetingkap Suai

en: Open Equalizer
ms_MY: Buka Penyama

en: Open Playlist
ms_MY: Buka Senarai Main

en: Open Preference window
ms_MY: Buka tetingkap Keutamaan

en: Open Queue
ms_MY: Buka Baris Gilir

en: Open Queue window
ms_MY: Buka tetingkap Baris Gilir

en: Open Search window
ms_MY: Buka tetingkap Gelintar

en: Open containing folder
ms_MY: Buka folder dikandungi

en: Open context & queue panel
ms_MY: Buka panel konteks & baris gilir

en: Open context page
ms_MY: Buka halaman konteks

en: Open equalizer...
ms_MY: Buka penyama...

en: Open existing list
ms_MY: Buka senarai sedia ada

en: Open folder
ms_MY: Buka folder

en: Open last.fm website in your browser
ms_MY: Buka laman sesawang last.fm dalam pelayar anda

en: Open link in Browser
ms_MY: Buka pautan dalam Pelayar

en: Open page layout
ms_MY: Buka bentangan halaman

en: Open special layouts as desktop widgets
ms_MY: Bukan bentangan khas sebagai widjet dekstop

en: Open this page in the web browser
ms_MY: Buka halaman ini di dalam pelayar sesawang

en: Options
ms_MY: Pilihan

en: Options ...
ms_MY: Pilihan ...

en: Options for subgroup
ms_MY: Pilihan untuk subkumpulan

en: Or you can use the field $files which will be replaced by the list of files, and only one command will be run
ms_MY: Atau anda boleh guna medan &files yang akan diganti dengan senarai fail, dan hanya satu perintah akan dijalankan

en: Original Artist
ms_MY: Artis Asal

en: Original Filename
ms_MY: Nama Fail Asal

en: Original release year
ms_MY: Tahun keluaran asal

en: Originaly from
ms_MY: Berasal dari

en: Other
ms_MY: Lain-lain

en: Overlay layout :
ms_MY: Bentangan tindihan atas :

en: Owner identifier
ms_MY: Pengenalpasti pemilik

en: Paste link
ms_MY: Tampal pautan

en: Path,Album,Disc,Track,File
ms_MY: Laluan,Album,Cakera,Trek,Fail

en: Path,File
ms_MY: Laluan,Fail

en: Pattern to find .lrc files :
ms_MY: Corak untuk cari fail .lrc :

en: Pause
ms_MY: Jeda

en: Per-song values
ms_MY: Nilai per-lagu

en: Persistent values
ms_MY: Nilai tekal

en: Pick an existing one
ms_MY: Ambil yang sedia ada

en: Picture
ms_MY: Gambar

en: Picture Browser
ms_MY: Pelayar Gambar

en: Picture Type
ms_MY: Jenis Gambar

en: Picture cache : %d MB
ms_MY: Cache gambar : %d MB

en: Picture finder
ms_MY: Pencari gambar

en: Picture finder plugin
ms_MY: Pemalam pencari gambar

en: Picture size : %d
ms_MY: Saiz gambar : %d

en: Picture type
ms_MY: Jenis gambar

en: Pictures and music files
ms_MY: Fail gambar dan muzik

en: Pictures files
ms_MY: Fail gambar

en: Play
ms_MY: Main

en: Play Only Displayed
ms_MY: Hanya Main Yang Dipaparkan

en: Play Only Selected
ms_MY: Hanya Main Yang Terpilih

en: Play a list of files
ms_MY: Main senarai fail

en: Play all songs from this album
ms_MY: Main semua lagu dari album ini

en: Play all songs from this artist
ms_MY: Main semua lagu dari artis ini

en: Play button
ms_MY: Butang main

en: Play count
ms_MY: Kiraan main

en: Play counter
ms_MY: Pengira main

en: Play filter
ms_MY: Penapis main

en: Play history
ms_MY: Sejarah main

en: Play listed songs
ms_MY: Main lagu yang disenaraikan

en: Play order
ms_MY: Tertib main

en: Play, queue or track
ms_MY: Main, baris gilir atau trek

en: Play/Pause
ms_MY: Main/Jeda

en: Playback
ms_MY: Main balik

en: Playback ended unexpectedly.
ms_MY: Main balik tamat tanpa dijangka.

en: Playcount:
ms_MY: Kiraan main:

en: Played Today
ms_MY: Dimain Hari Ini

en: Player mounted on :
ms_MY: Pemain dilekap pada :

en: Player window layout :
ms_MY: Bentangan tetingkap pemain :

en: Playing
ms_MY: Dimainkan

en: Playing Album
ms_MY: Album Dimainkan

en: Playing Artist
ms_MY: Artis Dimainkan

en: Playing Filter
ms_MY: Penapis Dimainkan

en: Playing Title
ms_MY: Tajuk Dimainkan

en: Playing and queue icons
ms_MY: Ikon dimainkan dan baris gilir

en: Playing error : {error}
ms_MY: Ralat dimainkan : {error}

en: Playing/Queue Icon or Track
ms_MY: Ikon Dimainkan/Baris Gilir atau Trek

en: Playlist
ms_MY: Senarai main

en: Playlist 1
ms_MY: Senarai main 1

en: Playlist Empty
ms_MY: Senarai Main Kosong

en: Playlist Utilities Bar
ms_MY: Palang Utiliti Senarai Main

en: Playlist empty
ms_MY: Senarai main kosong

en: Playlist files
ms_MY: Fail senarai main

en: Playlist filter
ms_MY: Penapis senarai main

en: Playlist filter :
ms_MY: Penapis senarai main :

en: Playlists
ms_MY: Senarai main

en: Plugin not loaded
ms_MY: Pemalam tidak dimuatkan

en: Plugins
ms_MY: Pemalam

en: Popup Custom window
ms_MY: Tetingkap Suai timbul

en: Popup Traytip
ms_MY: Tip Talam timbul

en: Popup notify window
ms_MY: Tetingkap makluman timbul

en: Popup playlist filter menu
ms_MY: Menu penapis senarai main timbul

en: Popup playlist order menu
ms_MY: Menu tertib senarai main timbul

en: Popup queue menu
ms_MY: Menu baris gilir timbul

en: Pre-set
ms_MY: Pra-set

en: Prefered place to load and save lyrics :
ms_MY: Tempat dikehendaki untuk dimuatkan dan simpan lirik :

en: Preferences
ms_MY: Keutamaan

en: Prepend
ms_MY: Tambah

en: Press a key or a key combination
ms_MY: Tekan satu kekunci atau gabungan kekunci

en: Previous
ms_MY: Terdahulu

en: Previous Song
ms_MY: Lagu Terdahulu

en: Previous Song In Playlist
ms_MY: Lagu Terdahulu Dalam Senarai Main

en: Previous page
ms_MY: Halaman terdahulu

en: Price paid
ms_MY: Harga dibayar

en: Private Data
ms_MY: Data Persendirian

en: Proceed to next item.
ms_MY: Terus ke item berikutnya.

en: Produced (P)
ms_MY: Dikeluarkan (P)

en: Progress
ms_MY: Kemajuan

en: Properties
ms_MY: Sifat

en: Proxy host :
ms_MY: Hos proksi :

en: Publication right
ms_MY: Hak penerbitan

en: Publisher
ms_MY: Penerbit

en: Publisher/Studio logotype
ms_MY: Logotip Penerbit/Studio

en: Queue
ms_MY: Baris gilir

en: Queue (%n)
ms_MY: Baris gilir (%n)

en: Queue Edit
ms_MY: Sunting Baris Gilir

en: Queue album
ms_MY: Baris gilir album

en: Queue artist
ms_MY: Baris gilir artis

en: Queue empty
ms_MY: Baris gilir kosong

en: Queue in Sidebar
ms_MY: Baris gilir dalam Palang Sisi

en: Queue mode
ms_MY: Mod baris gilir

en: Queue options
ms_MY: Pilih baris gilir

en: Quick Search
ms_MY: Gelintar Pantas

en: Quick Search with SongTree
ms_MY: Gelintar Pantas dengan Pepohon Lagu

en: Quit
ms_MY: Keluar

en: Quit after this song
ms_MY: Keluar selepas lagu ini

en: Quit when queue empty
ms_MY: Keluar bila baris gilir kosong

en: Random
ms_MY: Rawak

en: Random Playback
ms_MY: Main Balik Rawak

en: Random mode edition
ms_MY: Edisi mod rawak

en: Rating
ms_MY: Penarafan

en: Rating (picture)
ms_MY: Penarafan (gambar)

en: Rating between 0 and 100, or empty for default
ms_MY: Penarafan diantara 0 hingga 100, atau kosongkan untuk lalai

en: Rating range:
ms_MY: Julat penarafan:

en: Raw filename with path
ms_MY: Nama fail mentah dengan laluan

en: Re-load layouts
ms_MY: Muat-semula bentangan

en: Re-read tags
ms_MY: Baca-semula tag

en: Re-reading tags
ms_MY: Membaca-semula tag

en: Re-shuffle
ms_MY: Kocok-semula

en: Read/write in file tag
ms_MY: Baca/tulis dalam tag fail

en: Recent Filters
ms_MY: Penapis Baru-Baru Ini

en: Recent albums
ms_MY: Album baru-baru ini

en: Recent artists
ms_MY: Artis baru-baru ini

en: Recent songs
ms_MY: Lagu baru-baru ini

en: Recent songs include skipped songs that haven't been played.
ms_MY: Lagu baru-baru ini disertakan lagu dilangkau yang belum lagi dimainkan.

en: Recently played
ms_MY: Dimainkan baru-baru ini

en: Recently played songs
ms_MY: Lagu dimainkan baru-baru ini

en: Recording Dates
ms_MY: Tarikh Rakaman

en: Recording date
ms_MY: Tarikh rakaman

en: Reference point :
ms_MY: Titik rujukan :

en: Refresh
ms_MY: Segar semula

en: Refresh list
ms_MY: Segar semula senarai

en: Regular expression
ms_MY: Ungkapan nalar

en: Regular expression :
ms_MY: Ungkapan nalar :

en: Regular expression didn't match
ms_MY: Ungkapan nalar tidak sepadan

en: Release date
ms_MY: Tarikh keluaran

en: Remember last Filter/Playlist between sessions
ms_MY: Ingat Penapis/Senarai Main terakhir diantara sesi

en: Remember playing position between sessions
ms_MY: Ingat kedudukan dimainkan diantara sesi

en: Remember playing song between sessions
ms_MY: Ingat lagu dimainkan diantara sesi

en: Remember queue between sessions
ms_MY: Ingat baris gilir diantara sesi

en: Remixer
ms_MY: Pengadun semula

en: Remove
ms_MY: Buang

en: Remove a label from the current song
ms_MY: Buang label dari lagu semasa

en: Remove all
ms_MY: Buang semua

en: Remove all songs
ms_MY: Buang semua lagu

en: Remove filter
ms_MY: Buang penapis

en: Remove from disk
ms_MY: Buang dari cakera

en: Remove from library
ms_MY: Buang dari pustaka

en: Remove from list
ms_MY: Buang dari senarai

en: Remove from persistent values
ms_MY: Buang dari nilai tekal

en: Remove from playlist
ms_MY: Buang dari senarai main

en: Remove from queue
ms_MY: Buang dari baris gilir

en: Remove label
ms_MY: Buang label

en: Remove list
ms_MY: Buang senarai

en: Remove picture
ms_MY: Buang gambar

en: Remove selected songs
ms_MY: Buang lagu terpilih

en: Remove this field
ms_MY: Buang medan ini

en: Remove this rule
ms_MY: Buang peraturan ini

en: Remove this tab
ms_MY: Buang tab ini

en: Remove this tag
ms_MY: Buang tag ini

en: Remove this widget
ms_MY: Buang widjet ini

en: Rename
ms_MY: Nama semula

en: Rename '{label}'
ms_MY: Nama semula '{label}'

en: Rename File
ms_MY: Nama Semula Fail

en: Rename file
ms_MY: Nama semula fail

en: Rename files using this pattern :
ms_MY: Nama semula fail menggunakan corak ini :

en: Rename folder
ms_MY: Nama semula folder

en: Rename label
ms_MY: Nama semula label

en: Rename this folder to :
ms_MY: Nama semula folder ini ke :

en: Rename/move files based on these fields :
ms_MY: Nama semula/alih fail berdasarkan medan ini :

en: Renaming failed
ms_MY: Penamaan semula gagal

en: Renaming {oldname}
    to {newname}
    failed : {error}
ms_MY: Penamaan semula {oldname}
    ke {newname}
    gagal : {error}

en: Reorganize files and folders
ms_MY: Susun semula fail dan folder

en: Repeat
ms_MY: Ulang

en: Replace
ms_MY: Ganti

en: Replace existing values
ms_MY: Ganti nilai sedia ada

en: Replace...
ms_MY: Ganti...

en: ReplayGain options
ms_MY: Pilihan Gandaan Main Semula

en: Replaygain
ms_MY: Gandaan Main Semula

en: Replaygain analysis
ms_MY: Analisis gandaan main semula

en: Rescan
ms_MY: Imbas semula

en: Rescan Collection
ms_MY: Imbas Semula Koleksi

en: Reset current value if no tag found in file
ms_MY: Tetap semula nilai semasa jika tiada tag ditemui di dalam fail

en: Reset filter
ms_MY: Tetap semula penapis

en: Reset zoom
ms_MY: Tetap semula zum

en: Retrieves album-relevant information (review etc.) from allmusic.com.
ms_MY: Peroleh maklumat berkenaan-album (ulasan dll.) daripada allmusic.com.

en: Review
ms_MY: Ulasan

en: Rewind
ms_MY: Mandir

en: Rhythmbox 2nd queue column
ms_MY: Lajur baris gilir kedua Rhythmbox

en: Right aligned
ms_MY: Dijajar kanan

en: Right side
ms_MY: Sisi kanan

en: Right-click to remove filters
ms_MY: Klik-kanan untuk buang penapis

en: Right-click to toggle shuffle/random
ms_MY: Klik-kanan untuk togol kocok/rawak

en: Rip
ms_MY: Retas

en: Rip plugin
ms_MY: Pemalam retas

en: Ripping software :
ms_MY: Perisian peretasan :

en: Row number
ms_MY: Bilangan baris

en: Run a command when playing a song
ms_MY: Jalankan perintah bila memainkan lagu

en: Run perl code
ms_MY: Jalankan kod perl

en: Run shell command
ms_MY: Jalankan perintah shell

en: Run shell command on selected songs
ms_MY: Jalankan perintah shell pada lagu terpilih

en: Run system command
ms_MY: Jalankan perintah sistem

en: Run system command on selected songs
ms_MY: Jalankan perintah sistem pada lagu terpilih

en: Running time
ms_MY: Masa berjalan

en: Same Title
ms_MY: Tajuk Serupa

en: Same album
ms_MY: Album serupa

en: Same artist
ms_MY: Artis serupa

en: Same title
ms_MY: Tajuk serupa

en: Same type as labels
ms_MY: Jenis sama sebagai label

en: Same year
ms_MY: Tahun serupa

en: Sampling Rate
ms_MY: Kadar Persampelan

en: Saturday
ms_MY: Sabtu

en: Save
ms_MY: Simpan

en: Save Tags/Options
ms_MY: Simpan Tag/Pilihan

en: Save album info in:
ms_MY: Simpan maklumat album di dalam:

en: Save artist biography
ms_MY: Simpan biografi artis

en: Save as...
ms_MY: Simpan sebagai...

en: Save current filter as
ms_MY: Simpan penapis semasa sebagai

en: Save current list as
ms_MY: Simpan senarai semasa sebagai

en: Save lyrics
ms_MY: Simpan lirik

en: Save now
ms_MY: Simpan sekarang

en: Save picture as
ms_MY: Simpan gambar sebagai

en: Save preset
ms_MY: Simpan praset

en: Save review
ms_MY: Simpan ulasan

en: Save selected fields for all tracks on the same album whenever album data is loaded from allmusic or from file.
ms_MY: Simpan medan terpilih dari semua trek pada album yang sama bilamana data album dimuatkan dari allmusic atau dari fail.

en: Save tags/settings every %d minutes
ms_MY: Simpan tag/tetapan setiap %d minit

en: Saved
ms_MY: Disimpan

en: Saved Lists
ms_MY: Senarai Disimpan

en: Saved filters
ms_MY: Penapis disimpan

en: Saved lists
ms_MY: Senarai disimpan

en: Scan Collection
ms_MY: Imbas Koleksi

en: Scan as an album
ms_MY: Imbas sebagai album

en: Scan for new songs
ms_MY: Imbas lagu baharu

en: Scan per-file track gain
ms_MY: Imbas gandaan trek per-fail

en: Scan this file
ms_MY: Imbas fail ini

en: Scan using tag-defined album
ms_MY: Imbas menggunakan album ditakrif-tag

en: Scanning
ms_MY: Mengimbas

en: Scroll to zoom
ms_MY: Tatal untuk zum

en: Scroll with song
ms_MY: Tatal dengan lagu

en: Scroll with the song
ms_MY: Tatal dengan lagu

en: Scrollwheel to change, right-click to mute
ms_MY: Roda tatal untuk ubah, klik-kanan untuk senyapkan

en: Search
ms_MY: Gelintar

en: Search :
ms_MY: Gelintar :

en: Search Album
ms_MY: Gelintar Album

en: Search Artist
ms_MY: Gelintar Artis

en: Search Comment
ms_MY: Gelintar Komen

en: Search Genre
ms_MY: Gelintar Genre

en: Search Label
ms_MY: Gelintar Label

en: Search Title
ms_MY: Gelintar Tajuk

en: Search Title, Artist and Album
ms_MY: Gelintar Tajuk, Artis dan Album

en: Search Title, Artist, Album, Comment, Label and Genre
ms_MY: Gelintar Tajuk, Artis, Album, Komen, Label dan Genre

en: Search Title, Artist, Album, Comment, Label, Genre and Filename
ms_MY: Gelintar Tajuk, Artis, Album, Komen, Label, Genre dan Nama Fail

en: Search album
ms_MY: Gelintar album

en: Search all fields
ms_MY: Gelintar semua medan

en: Search allmusic for Artist
ms_MY: Gelintar allmusic untuk Artis

en: Search amazon.com for Artist
ms_MY: Gelintar amazon.com untuk Artis

en: Search and display lyrics
ms_MY: Gelintar dan papar lirik

en: Search box type
ms_MY: Gelintar jenis kotak

en: Search discogs for Artist
ms_MY: Gelintar discogs untuk Artis

en: Search for Artist on youtube
ms_MY: Gelintar Artis di youtube

en: Search for a picture on internet
ms_MY: Gelintar gambar di internet

en: Search for artist on:
ms_MY: Gelintar artis di:

en: Search for current album
ms_MY: Gelintar album semasa

en: Search for current artist
ms_MY: Gelintar artis semasa

en: Search for new songs on startup
ms_MY: Gelintar lagu baharu ketika permulaan

en: Search google for Artist
ms_MY: Gelintar google untuk Artis

en: Search on the web
ms_MY: Gelintar di sesawang

en: Search options
ms_MY: Pilihan gelintar

en: Search pitchfork for Artist
ms_MY: Gelintar pitchfork untuk Artis

en: Search title
ms_MY: Gelintar tajuk

en: Search window layout :
ms_MY: Bentangan tetingkap gelintar :

en: Search:
ms_MY: Gelintar:

en: Searching for a picture of :
ms_MY: Menggelintar gambar :

en: Seek
ms_MY: Jangkau

en: Select current song
ms_MY: Pilih lagu semasa

en: Select fields
ms_MY: Pilih medan

en: Select matches
ms_MY: Pilih padanan

en: Select search fields
ms_MY: Pilih medan gelintar

en: Selected :
ms_MY: Dipilih :

en: Selected songs
ms_MY: Lagu terpilih

en: Selected songs to update :
ms_MY: Lagu terpilih dikemaskini :

en: Selecting pictures
ms_MY: Memilih gambar

en: Seller
ms_MY: Penjual

en: Send Title/Artist/Album in standard input
ms_MY: Hantar Tajuk/Artis/Album dalam input piawai

en: Set Current Song Rating
ms_MY: Tetapkan Penarafan Lagu Semasa

en: Set Picture
ms_MY: Tetapkan Gambar

en: Set action when song ends
ms_MY: Tetapkan tindakan bila lagu berakhir

en: Set as picture for '{name}'
ms_MY: Tetapkan sebagai gambar untuk '{name}'

en: Set as primary filter
ms_MY: Tetapkan sebagai penapis utama

en: Set equalizer
ms_MY: Tetapkan penyama

en: Set focus on a layout widget
ms_MY: Tetapkan fokus pada widjet bentangan

en: Set grouping
ms_MY: Tetapkan pengelompokan

en: Set icon
ms_MY: Tetapkan ikon

en: Set picture
ms_MY: Tetapkan gambar

en: Set picture using this file
ms_MY: Tetapkan gambar menggunakan fail ini

en: Set player window layout
ms_MY: Tetapkan bentangan tetingkap pemain

en: Set subgroup
ms_MY: Tetapkan subkumpulan

en: Set {year} as year for all tracks on this album.
ms_MY: Tetapkan {year} sebagai tahun untuk semua trek dalam album ini.

en: Settings
ms_MY: Tetapan

en: Settings on this page will only take effect after a restart
ms_MY: Tetapan pada halaman ini hanya berkesan selepas mula semula

en: Shell command
ms_MY: Perintah shell

en: Show
ms_MY: Tunjuk

en: Show Artist page on last.fm
ms_MY: Tunjuk halaman Artis pada last.fm

en: Show Artist page on wikipedia
ms_MY: Tunjuk halaman Artis pada wikipedia

en: Show album
ms_MY: Tunjuk album

en: Show artist picture
ms_MY: Tunjuk gambar artis

en: Show artist's biography
ms_MY: Tunjuk biografi artis

en: Show artist's upcoming events
ms_MY: Tunjuk peristiwa akan datang artis

en: Show buttons
ms_MY: Tunjuk butang

en: Show edition submenu in song context menu
ms_MY: Tunjuk submenu edisi dalam menu konteksual lagu

en: Show file list
ms_MY: Tunjuk senarai fail

en: Show file name extension
ms_MY: Tunjuk sambungan nama fail

en: Show folder list
ms_MY: Tunjuk senarai folder

en: Show genre
ms_MY: Tunjuk genre

en: Show info panel
ms_MY: Tunjuk panel maklumat

en: Show main window
ms_MY: Tunjuk tetingkap utama

en: Show more error details
ms_MY: Tunjuk lagi perincian ralat

en: Show pdf pages
ms_MY: Tunjuk halaman pdf

en: Show playlist
ms_MY: Tunjuk senarai main

en: Show replaygain submenu
ms_MY: Tunjuk submenu gandaan main semula

en: Show similar artists
ms_MY: Tunjuk artis serupa

en: Show song details
ms_MY: Tunjuk perincian lagu

en: Show status bar
ms_MY: Tunjuk palang status

en: Show suggestions
ms_MY: Tunjuk cadangan

en: Show tabs
ms_MY: Tunjuk tab

en: Show toolbar
ms_MY: Tunjuk palang alat

en: Show tray icon
ms_MY: Tunjuk ikon talam

en: Show tray tip on song change
ms_MY: Tunjuk tip talam bila lagu berubah

en: Show/Hide
ms_MY: Tunjuk/Sembunyi

en: Show/Hide Browser
ms_MY: Tunjuk/Sembunyi Pelayar

en: Show/Hide Cover
ms_MY: Tunjuk/Sembunyi Kulit Album

en: Show/Hide layout widget(s)
ms_MY: Tunjuk/Sembunyi widjet bentangan

en: Show/Hide lyrics line
ms_MY: Tunjuk/Sembunyi baris lirik

en: Show/hide URI entry
ms_MY: Tunjuk/sembunyi masukan URI

en: Show/hide status bar
ms_MY: Tunjuk/sembunyi palang status

en: Shuffle
ms_MY: Kocok

en: Shuffle list
ms_MY: Kocok senarai

en: Shuffle or re-shuffle the playlist
ms_MY: Kocok atau kocok semula senarai main

en: Shuffle queue
ms_MY: Kocok baris gilir

en: Shuffled albums
ms_MY: Album dikocok

en: Shuffled albums, shuffled tracks
ms_MY: Album dikocok, trek dikocok

en: Shutdown command :
ms_MY: Perintah matikan :

en: Sidebar
ms_MY: Palang sisi

en: Similar
ms_MY: Serupa

en: Similar Artists
ms_MY: Artis Serupa

en: Simple List View
ms_MY: Paparan Senarai Ringkas

en: Simple title
ms_MY: Tajuk ringkas

en: Size
ms_MY: Saiz

en: Skip _All
ms_MY: Langkau Semu_a

en: Skip count
ms_MY: Kiraan langkau

en: Skip history
ms_MY: Sejarah langkau

en: Skip this and any further errors.
ms_MY: Langkau ini dan mana-mana ralat.

en: Skip to next song if an error occurs
ms_MY: Langaku ke lagu berikutnya jika ada ralat berlaku

en: Small
ms_MY: Kecil

en: Small album picture
ms_MY: Gambar album kecil

en: Small player
ms_MY: Pemain kecil

en: Smaller browser
ms_MY: Pelayar lebih kecil

en: Some variables such as %f (current song filename) are available
ms_MY: Sesetengah pembolehubah seperti %f (nama fail lagu semasa) telah tersedia

en: Song
ms_MY: Lagu

en: Song Properties
ms_MY: Sifat Lagu

en: Song informations
ms_MY: Maklumat lagu

en: Song rating
ms_MY: Penarafan lagu

en: SongTree groupings edition
ms_MY: Edisi pengelompokan Pepohon Lagu

en: Songs Properties
ms_MY: Sifat Lagu

en: Songtree View
ms_MY: Paparan Pepohon Lagu

en: Sort
ms_MY: Isih

en: Sort mode edition
ms_MY: Edisi mod isih

en: Sort order
ms_MY: Tertib isih

en: Source: {file}
ms_MY: Sumber: {file}

en: Split artist names on :
ms_MY: Pisah nama artis hidup :

en: Star images
ms_MY: Imej bintang

en: Start ReplayGain analysis
ms_MY: Mula analisis Gandaan Main Semula

en: Start in tray
ms_MY: Mula dalam talam

en: Statistics
ms_MY: Statistik

en: Statusbar
ms_MY: Palang Status

en: Stop
ms_MY: Henti

en: Stop after this song
ms_MY: Henti selepas lagu ini

en: Stop checking
ms_MY: Henti memeriksa

en: Stop fetching albuminfo
ms_MY: Henti mendapatkan maklumat album

en: Stop scanning
ms_MY: Henti mengimbas

en: Stop selecting pictures
ms_MY: Henti memilih gambar

en: Stop when queue empty
ms_MY: Henti bila baris gilir kosong

en: Stop, Play and Next buttons
ms_MY: Butang Henti, Main dan Berikutnya

en: Stop, Play and Next buttons and Time
ms_MY: Butang dan Masa Henti, Main dan Berikutnya

en: Stop, Play and Next buttons and Title/Artist
ms_MY: Butang dan Tajuk/Artis Henti, Main dan Berikutnya

en: Styles
ms_MY: Gaya

en: Submit Now-Playing OK
ms_MY: Serah Kini-Dimainkan OK

en: Submit OK
ms_MY: Serah OK

en: Submit failed :
ms_MY: Serahan gagal :

en: Submit played songs to last.fm
ms_MY: Serah lagu dimainkan ke last.fm

en: Subtitle
ms_MY: Sarikata

en: Summary :
ms_MY: Ringkasan :

en: Sunday
ms_MY: Ahad

en: Switch to fullscreen mode
ms_MY: Tukar ke mod skrin penuh

en: Synchronize equalizer presets
ms_MY: Segerak praset penyama

en: System clock is not close enough to the current time
ms_MY: Jam sistem tidak menepati masa semasa

en: System command
ms_MY: Perintah sistem

en: System command :
ms_MY: Perintah sistem :

en: Tags
ms_MY: Tag

en: Terms of use
ms_MY: Terma penggunaan

en: Text
ms_MY: Teks

en: The artists similar to the 'seed'-artist will be used to populate the queue, but you can decide to exclude the 'seed'-artist him/herself.
ms_MY: Artis seakan artis-'seed' akan digunakan untuk memenuhi baris gilir, tetapi anda boleh tentukan untuk asingkan artis-'seed'.

en: The layout for this desktop widget is missing.
ms_MY: Bentangan untuk widjet desktop ini hilang.

en: Themes
ms_MY: Tema

en: These fields can be used :
ms_MY: Medan ini boleh digunakan :

en: These values will always be in the list, even if they are not used
ms_MY: Nilai ini akan sentiasa di dalam senarai, walaupun jika ia tidak digunakan

en: This command is required to play files of type {type} : {cmd}
ms_MY: Perintah ini diperlukan untuk memainkan fail jenis {type} : {cmd}

en: This label is set for %d song. | This label is set for %d songs.
ms_MY[0]: Label ini ditetapkan untuk %d lagu.

en: This plugin is needed for gmusicbrowser to appear in unity's sound menu.
ms_MY: Pemalam ini diperlukan supaya gmusicbrowser muncul dalam menu bunyi unity.

en: This plugin requires :
ms_MY: Pemalam ini memerlukan :

en: This plugin retrieves artist-relevant information (biography, upcoming events, similar artists) from last.fm.
ms_MY: Pemalam ini mendapatkan maklumat berkenaan-artis (biografi, peristiwa akan datang, artis serupa) dari last.fm.

en: Threshold to count a song as played : %d %
ms_MY: Ambang untuk mengira lagu bila dimainkan : %d %

en: Thursday
ms_MY: Khamis

en: Time :
ms_MY: Masa :

en: Timeout : %d seconds
ms_MY: Had masa tamat : %d saat

en: Timespan of the fade-out in seconds
ms_MY: Jangkamasa pendam-keluar dalam saat

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: Title & icon
ms_MY: Tajuk & ikon

en: Title & progress
ms_MY: Tajuk & kemajuan

en: Title - Artist - Album
ms_MY: Tajuk - Artis - Album

en: Title or filename
ms_MY: Tajuk atau nama fail

en: Title: %t
ms_MY: Tajuk: %t

en: Title: %t (Track No. %n)
ms_MY: Tajuk: %t (No. Trek %n)

en: Titlebar
ms_MY: Palang tajuk

en: Titlebar overlay plugin
ms_MY: Pemalam tindihan atas palang tajuk

en: Toggle Album Lock
ms_MY: Togol Kunci Album

en: Toggle Artist Lock
ms_MY: Togol Kunci Artis

en: Toggle Song Lock
ms_MY: Togol Kunci Lagu

en: Toggle a label of the current song
ms_MY: Togol label lagu semasa

en: Toggle between Random/Shuffle and Ordered
ms_MY: Togol diantara Rawak/Kocok dan Bertertib

en: Toggle edit mode
ms_MY: Togol mod sunting

en: Toggle fullscreen mode
ms_MY: Togol mod skrin penuh

en: Toggle the fullscreen layout
ms_MY: Togol bentangan skrin penuh

en: Toolbar
ms_MY: Palang alat

en: Tools
ms_MY: Alatan

en: Total playcount:
ms_MY: Jumlah kiraan main:

en: Track
ms_MY: Trek

en: Track Properties
ms_MY: Sifat Trek

en: Track gain
ms_MY: Gandaan trek

en: Track peak
ms_MY: Puncak trek

en: Tray tip window layout :
ms_MY: Bentangan tetingkap tip talam :

en: Tuesday
ms_MY: Selasa

en: Turn Off
ms_MY: Matikan

en: Turn equalizer off
ms_MY: Matikan penyama

en: Turn equalizer on
ms_MY: Hidupkan penyama

en: Turn off computer after this song
ms_MY: Matikan komputer selepas lagu ini

en: Turn off computer when queue empty
ms_MY: Matikan komputer bila baris gilir kosong

en: Unique file identifier
ms_MY: Pengenalpasti fail unik

en: Unknown
ms_MY: Tidak diketahui

en: Unknown album
ms_MY: Album tidak diketahui

en: Unknown field ({field})
ms_MY: Medan tidak diketahui ({field})

en: Unknown filter :
ms_MY: Penapis tidak diketahui :

en: Unknown layout '%s'
ms_MY: Bentangan '%s' tidak diketahui

en: Unlock Album
ms_MY: Album tidak dikunci

en: Unlock Artist
ms_MY: Artis tidak dikunci

en: Unnamed custom command
ms_MY: Perintah suai tidak bernama

en: Unnamed filter
ms_MY: Penapis tidak bernama

en: Untitled
ms_MY: Tidak bertajuk

en: Update tags
ms_MY: Kemaskini tag

en: Update tags...
ms_MY: Kemaskini tag...

en: Upper left
ms_MY: Kiri atas

en: Upper right
ms_MY: Kanan atas

en: Use Equalizer
ms_MY: Guna Penyama

en: Use ID3v2.4 instead of ID3v2.3 when creating an ID3v2 tag, ID3v2.3 are probably better supported by other softwares
ms_MY: Guna ID3v2.4 selain dari ID3v2.3 bila mencipta tag ID3v2, ID3v2.3 berkemungkinan disokong lebih baik oleh perisian lain

en: Use ReplayGain
ms_MY: Guna Gandaan Main Semula

en: Use a master filter
ms_MY: Guna penapis master

en: Use album normalization instead of track normalization
ms_MY: Guna penormalan album selain dari penormalan trek

en: Use default regular expression
ms_MY: Guna ungkapan nalar lalai

en: Use gstreamer
ms_MY: Guna gstreamer

en: Use latin1 encoding if possible in id3v2 tags
ms_MY: Guna pengekodan latin1 jika boleh dalam tag id3v2

en: Use tags from last.fm's XML event pages with a leading % (e.g. %headliner), furthermore linebreaks '<br>' and any text you'd like to have in between. E.g. '%title taking place at %startDate<br>in %city, %country<br><br>'
ms_MY: Guna tag dari halaman peristiwa XML last.fm dengan awalan % (cth. %headliner), disamping pembatas '<br>' dan mana-mana teks yang anda mahu diantaranya. Cth. '%title bermula dari %startDate<br>dalam %city, %country<br><br>'

en: Use the playing filter
ms_MY: Guna penapis dimainkan

en: Use this picture as cover for album '{album}'
ms_MY: Guna gambar ini sebagai kulit album bagi album '{album}'

en: Use this picture for artist '{artist}'
ms_MY: Guna gambar ini untuk artis '{artist}'

en: Use {command} to play {ext} files
ms_MY: Guna {command} untuk memainkan fail {ext}

en: Used for clipping prevention
ms_MY: Digunakan untuk sekat pengeratan

en: Used for the Artists field
ms_MY: Digunakan untuk medan Artis

en: Used to associate the saved value with a user or a function
ms_MY: Digunakan untuk dikaitkan nilai tersimpan dengan pengguna atau fungsi

en: User authentification error
ms_MY: Ralat pengesahihan pengguna

en: Value not written in file tag
ms_MY: Nilai tidak ditulis dalam tag fail

en: Value written in file tag
ms_MY: Nilai ditulis dalam tag fail

en: Various artists
ms_MY: Pelbagai artis

en: Version
ms_MY: Versi

en: View
ms_MY: Lihat

en: View Binary
ms_MY: Lihat Binari

en: View binary data ...
ms_MY: Lihat data binari ...

en: View in new window
ms_MY: Lihat dalam tetingkap baharu

en: View pictures from this album's folder
ms_MY: Lihat gambar dari folder album ini

en: Volume :
ms_MY: Volum :

en: Volume step :
ms_MY: Langkah volum :

en: Wait for more when queue empty
ms_MY: Tunggu lagi bila baris gilir kosong

en: Warning : these are advanced options, don't change them unless you know what you are doing.
ms_MY: Amaran : ini adalah pilihan lanjutan, jangan memandai ubah melainkan anda tahu apa yang anda buat.

en: Warning : using a folder with invalid encoding, you should rename it.
ms_MY: Amaran : menggunakan folder dengan pengekodan tidak sah, anda patut menamakannya semula.

en: Warning: all existing data for this field will be lost
ms_MY: Amaran : semua data sedia ada untuk medan ini akan hilang

en: Warning: an identifier is needed
ms_MY: Amaran : pengenalpasti diperlukan

en: Warning: converting existing data to this format may be lossy
ms_MY: AmaranL menukar data sedia ada ke format ini mungkin menjadi hilang

en: Web context
ms_MY: Konteks sesawang

en: Web context plugin
ms_MY: Pemalam konteks sesawang

en: Wednesday
ms_MY: Rabu

en: Weighted Random
ms_MY: Rawak Berat

en: When added
ms_MY: Bila ditambah

en: When changing songs, the previous song is added to the recent list even if not played at all.
ms_MY: Bila menukar lagu, lagu terdahulu ditambah ke senarai baru-baru ini walaupun tidak dimainkan langsung.

en: When current song
ms_MY: Bila lagu semasa

en: Whole library
ms_MY: Keseluruhan pustaka

en: Widget name
ms_MY: Nama widjet

en: Wikipedia Locale
ms_MY: Wikipedia Lokal

en: Will not write the tags except with the advanced tag editing dialog. The changes will be kept in the library instead.
    Warning, the changes for a song will be lost if the tag is re-read.
ms_MY: Tidak akan tulis tag melainkan dengan dialog penyuntingan tag lanjutan. Perubahan akan disimpan di dalam pustaka.
    Amaran, perubahan lagu akan hilang jika tag dibaca-semula.

en: Will use default if not found
ms_MY: Akan guna lalai jika tidak ditemui

en: Will use system's default if blank
ms_MY: Akan guna lalai sistem jika kosong

en: Words that begin with
ms_MY: Perkataan yang bermula dengan

en: Write filenames to ...
ms_MY: Tulis nama fail kepada ...

en: Write value of selected fields in the tags. Useful for fields that were previously not written to tags, to make sure the current value is written.
ms_MY: Tulis nilai bagi medan terpilih di dalam tag. Berguna untk medan yang sebelum ini tidak ditulis ke tag, untuk memastikan nilai semasa ditulis.

en: Writing tags
ms_MY: Menulis tag

en: Year
ms_MY: Tahun

en: Year - Album
ms_MY: Tahun - Album

en: Year - Artist
ms_MY: Tahun - Artis

en: Yes
ms_MY: Ya

en: You can force a check for these files by holding shift when selecting "Re-read tags"
ms_MY: Anda boleh paksa semak fail ini dengan menahan shift bila memilih "Baca-semula tag"

en: You can make custom stars by putting pictures in {folder}
    They must be named 'stars', optionally followed by a '-' and a word, followed by a number from 0 to 5 or 10
    Example: stars-custom0.png
ms_MY: Anda boleh buat bintang suai dengan meletak gambar di dalam {folder}
    Ia mesti dinamakan 'stars', secara  pilihan diikuti dengan tanda '-' dan perkataan, diikuti dengan nombor dari 0 hingga 5 atau 10
    Contoh: stars-suai0.png

en: You can use some markup, eg :
    <b>bold</b> <i>italic</i> <u>underline</u>
    Note that the markup may be ignored by the notification daemon
ms_MY: Anda boleh guna beberapa penanda, cth :
    <b>tebal</b> <i>condong</i> <u>garis bawah</u>
    Perhatian penanda mungkin diabaikan oleh daemon pemberitahuan

en: You must specify a base folder
ms_MY: Anda mesti nyatakan folder tapak

en: Zoom 1:1
ms_MY: Zum 1:1

en: Zoom in
ms_MY: Zum masuk

en: Zoom out
ms_MY: Zum keluar

en: Zoom to fit
ms_MY: Zum suai muat

en: _Cancel
ms_MY: _Batal

en: _Insert column
ms_MY: S_isip lajur

en: _Remove this column
ms_MY: B_uang lajur ini

en: _Retry
ms_MY: _Cuba lagi

en: _Skip
ms_MY: _Langkau

en: _Sort by
ms_MY: _Isih mengikut

en: a bright coloured fish
ms_MY: ikan berwarna cerah

en: abort
ms_MY: henti paksa

en: abort copy
ms_MY: henti paksa salin

en: abort move
ms_MY: henti paksa alih

en: add
ms_MY: tambah

en: advanced options
ms_MY: pilihan lanjutan

en: after
ms_MY: selepas

en: after %s
ms_MY: selepas %s

en: album information now for
ms_MY: maklumat album kini untuk

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for album, these are in addition to english aliases
en: album,on
ms_MY: album,pada

en: albums missing reviews
ms_MY: ulasan album hilang

en: alphabetical
ms_MY: abjad

en: amixer control :
ms_MY: kawalan amixer :

en: applied on reload
ms_MY: dilaksana bila muat semula

en: apply filter
ms_MY: laksana penapis

en: argument {n} :
ms_MY: argumen {n} :

en: artist
ms_MY: artis

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for artist, these are in addition to english aliases
en: artist,by
ms_MY: artis,oleh

en: auto detect
ms_MY: auto kesan

en: autofill
ms_MY: auto isi

en: automatic size
ms_MY: saiz automatik

en: back cover
ms_MY: kulit album belakang

en: band
ms_MY: kumpulan

en: band/artist logotype
ms_MY: logotip kumpulan/artis

en: before
ms_MY: sebelum

en: before %s
ms_MY: sebelum %s

en: between
ms_MY: diantara

en: between %s ago and %s ago
ms_MY: diantara %s dan %s yang lalu

en: between %s and %s
ms_MY: diantara %s dan %s

en: between (absolute dates)
ms_MY: diantara (tarikh mutlak)

en: between (relative dates)
ms_MY: diantara (tarikh relatif)

en: big size
ms_MY: saiz besar

en: bonus tracks
ms_MY: trek bonus

en: bootleg
ms_MY: cetak-rompak

en: broken
ms_MY: rosak

en: by
ms_MY: mengikut

en: by added
ms_MY: mengikut ditambah

en: by lastplay
ms_MY: mengikut main terakhir

en: by lastplay & bootleg
ms_MY: mengikut main terakhir & cetak-rompak

en: by lastplay & play count
ms_MY: mengikut main terakhir & kiraan main

en: by play count
ms_MY: mengikut kiraan main

en: by rating
ms_MY: mengikut penarafan

en: by {artist} from {album}
ms_MY: mengikut {artist} dari {album}

en: by {author}
ms_MY: mengikut {author}

en: bytes
ms_MY: bait

en: check length now
ms_MY: semak panjang sekarang

en: check now
ms_MY: semak sekarang

en: cloud mode
ms_MY: mod awan

en: command :
ms_MY: perintah :

en: common number
ms_MY: nombor umum

en: common string
ms_MY: rentetan umum

en: composer
ms_MY: penggubah

en: conductor
ms_MY: konduktor

en: connection failed
ms_MY: sambungan gagal

en: connection failed.
ms_MY: sambungan gagal.

en: contains
ms_MY: mengandungi

en: contains %s
ms_MY: mengandungi %s

en: contains %s (case sensitive)
ms_MY: mengandungi %s (sensitif kata)

en: counter
ms_MY: kiraan

en: custom
ms_MY: suai

en: day
ms_MY: hari

en: days
ms_MY: hari

en: default
ms_MY: lalai

en: default filename
ms_MY: nama fail lalai

en: default folder
ms_MY: folder lalai

en: delete selected filter
ms_MY: padam penapis terpilih

en: delete selected grouping
ms_MY: padam pengelompokan terpilih

en: delete selected random mode
ms_MY: padam mod rawak terpilih

en: delete selected sort mode
ms_MY: padam mod isih terpilih

en: different folders
ms_MY: folder berlainan

en: disc {disc}
ms_MY: cakera {disc}

en: doesn't contain %s
ms_MY: tidak mengandungi %s

en: doesn't contain %s (case sensitive)
ms_MY: tidak mengandungi %s (sensitif kata)

en: doesn't have a picture
ms_MY: tidak mempunyai gambar

en: doesn't include %s
ms_MY: tidak sertakan %s

en: doesn't include artist %s
ms_MY: tidak sertakan artis %s

en: doesn't match regexp %s
ms_MY: tidak memadani ungkapan nalar %s

en: doesn't match regexp %s (case sensitive)
ms_MY: tidak memadani ungkapan nalar %s (sensitif kata)

en: during performance
ms_MY: ketika persembahan

en: during recording
ms_MY: ketika rakaman

en: email
ms_MY: emel

en: empty
ms_MY: kosong

en: enable gapless (experimental)
ms_MY: benarkan sela (eksperimental)

en: entire collection
ms_MY: keseluruhan koleksi

en: error
ms_MY: ralat

en: example (selected song) : {score}  ({chances})
ms_MY: contoh (lagu pilihan) : {score}  ({chances})

en: example :
ms_MY: contoh :

en: example :
ms_MY: contoh :

en: example : %s
ms_MY: contoh : %s

en: examples :
ms_MY: contoh :

en: fallback-gain : %d dB
ms_MY: gandaan-jatuhbalik : %d dB

en: false
ms_MY: palsu

en: favorite
ms_MY: kegemaran

en: file $current/$end
ms_MY: fail $current/$end

en: file tag
ms_MY: tag fail

en: file: {filename}
ms_MY: fail: {filename}

en: filters
ms_MY: penapis

en: flags
ms_MY: penanda

en: float
ms_MY: apung

en: font size depends on
ms_MY: saiz fon bergantung pada

en: for files without a VBR header
ms_MY: bagi fail tanpa pengepala VBR

en: front cover
ms_MY: kulit hadapan

en: fuzzy match
ms_MY: padanan kabur

en: gmusicbrowser is playing %t from %l (%Y) by %a
ms_MY: gmusicbrowser memainkan %t daripada %l (%Y) oleh %a

en: google images (hi-res)
ms_MY: google images (res-tinggi)

en: group by
ms_MY: kumpul mengikut

en: half-life :
ms_MY: separa-hayat :

en: has a picture
ms_MY: mempunyai gambar

en: has at least one
ms_MY: sekurang-kurangnya satu

en: has been played
ms_MY: telah dimainkan

en: has been skipped
ms_MY: telah dilangkau

en: has none
ms_MY: tiada apa-apa

en: hours
ms_MY: jam

en: huge size
ms_MY: saiz sangat besar

en: icecast server
ms_MY: pelayan icecast

en: id3v1 tag
ms_MY: tag id3v1

en: ignore title
ms_MY: abai tajuk

en: illustration
ms_MY: ilustrasi

en: imported list
ms_MY: senarai diimport

en: in %l
ms_MY: dalam %l

en: in the bottom
ms_MY: di bahagian terbawah

en: in the bottom %s
ms_MY: di bahagian terbawah %s

en: in the top
ms_MY: di bahagian teratas

en: in the top %s
ms_MY: di bahagian teratas %s

en: includes
ms_MY: sertakan

en: includes %s
ms_MY: sertakan %s

en: includes artist
ms_MY: sertakan artis

en: includes artist %s
ms_MY: sertakan artis %s

en: interview
ms_MY: wawancara

en: invalid pattern
ms_MY: corak tidak sah

en: inverse
ms_MY: songsang

en: is
ms_MY: adalah

en: is %s
ms_MY: adalah %s

en: is 44.1kHz
ms_MY: adalah 44.1kHz

en: is a flac file
ms_MY: adalah fail flac

en: is a lossless file
ms_MY: adalah fail tak hilang

en: is a lossy file
ms_MY: adalah fail hilang

en: is a mp3 file
ms_MY: adalah fail mp3

en: is a musepack file
ms_MY: adalah fail musepack

en: is a vorbis file
ms_MY: adalah fail vorbis

en: is a wavepack file
ms_MY: adalah fail wavepack

en: is an aac file
ms_MY: adalah fail aac

en: is an alac file
ms_MY: adalah fail alac

en: is an ape file
ms_MY: adalah fail ape

en: is an mp4/m4a file
ms_MY: adalah fail mp4/m4a

en: is defined
ms_MY: telah ditakrif

en: is equal to
ms_MY: adalah sama dengan

en: is equal to %s
ms_MY: adalah sama dengan %s

en: is false
ms_MY: adalah palsu

en: is in
ms_MY: berada dalam

en: is in %s
ms_MY: berada dalam %s

en: is mono
ms_MY: adalah mono

en: is not defined
ms_MY: adalah tidak ditakrif

en: is smart equal
ms_MY: adalah sama pintar

en: is smart equal to %s
ms_MY: adalah sama pintar dengan %s

en: is stereo
ms_MY: adalah stereo

en: is true
ms_MY: adalah benar

en: isn't %s
ms_MY: bukan %s

en: isn't equal to %s
ms_MY: tidak sama dengan %s

en: isn't in %s
ms_MY: bukanlah %s

en: isn't mono
ms_MY: bukan mono

en: isn't stereo
ms_MY: bukan stereo

en: last.fm plugin
ms_MY: pemalam last.fm

en: last.fm's similarity categories:
    >90 super
    >70 very high
    >50 high
    >30 medium
    >10 lower
ms_MY: kategori serupa last.fm:
    >90 super
    >70 sangat tinggi
    >50 tinggi
    >30 sederhana
    >10 lebih rendah

en: lead artist
ms_MY: artis pendahulu

en: leaflet page
ms_MY: halaman risalah

en: left-side filter panes
ms_MY: anak tetingkap penapis sisi kiri

en: length of songs
ms_MY: jangkamasa lagu

en: less than
ms_MY: kurang dari

en: less than %s ago
ms_MY: kurang dari %s yang lalu

en: lyricist
ms_MY: penulis lirik

en: lyrics file
ms_MY: fail lirik

en: matches regexp
ms_MY: ungkapan nalar sepadan

en: matches regexp %s
ms_MY: ungkapan nalar %s sepadan

en: matches regexp %s (case sensitive)
ms_MY: ungkapan nalar %s sepadan (sensitif kata)

en: maximum font size
ms_MY: saiz fon maksimum

en: medium size
ms_MY: saiz medium

en: minimal
ms_MY: minimum

en: minimum font size
ms_MY: saiz fon minimum

en: minutes
ms_MY: minit

en: month
ms_MY: bulan

en: months
ms_MY: bulan

en: more than
ms_MY: lebih daripada

en: more than %s ago
ms_MY: lebih daripada %s yang lalu

en: mosaic mode
ms_MY: mod mozek

en: movie/video screen capture
ms_MY: tangkapan skrin cereka/video

en: mp3 files without a VBR header requires a full scan to check its real length and bitrate
ms_MY: fail mp3 tanpa pengepala VBR memerlukan imbas penuh untuk diperiksa panjang dan kadar bit sebenarnya

en: mplayer executable :
ms_MY: bolehlaku mplayer :

en: mplayer options :
ms_MY: pilihan mplayer :

en: mpv options :
ms_MY: pilihan mpv :

en: multi-lines string
ms_MY: rentetan baris-berbilang

en: name of the new filter
ms_MY: nama bagi penapis baharu

en: name of the new grouping
ms_MY: nama bagi pengelompokan baharu

en: name of the new random mode
ms_MY: nama bagi mod rawak baharu

en: name of the new sort mode
ms_MY: nama bagi mod isih baharu

en: never
ms_MY: tidak sesekali

en: never played
ms_MY: tidak sesekali dimainkan

en: no %s fuzzy match with %s
ms_MY: tiada padanan kabur %s dengan %s

en: no matches found, you might want to remove some search terms.
ms_MY: tiada padanan ditemui, anda mungkin mahu buang beberapa terma gelintar.

en: no order
ms_MY: tiada tertib

en: no picture
ms_MY: tiada gambar

en: no pictures
ms_MY: tiada gambar

en: no plugins found
ms_MY: tiada pemalam ditemui

en: no songs needs checking
ms_MY: tiada lagu memerlukan penyemakan

en: no splitting
ms_MY: tiada pemisahan

en: no to all
ms_MY: bukan pada semua

en: noname
ms_MY: tiadanama

en: none
ms_MY: tiada

en: normal
ms_MY: biasa

en: not after %s
ms_MY: bukan selepas %s

en: not before %s
ms_MY: bukan sebelum %s

en: not between %s ago and %s ago
ms_MY: bukan diantara %s dan %s yang lalu

en: not between %s and %s
ms_MY: bukan diantara %s dan %s

en: not bootleg
ms_MY: bukan cetak-rompak

en: not defined
ms_MY: tidak ditakrif

en: not in the bottom %s
ms_MY: bukan di bahagian terbawah %s

en: not in the top %s
ms_MY: bukan dibahagian teratas %s

en: not less than %s ago
ms_MY: tidak kurang dari %s yang lalu

en: not more than %s ago
ms_MY: tidak lebih dari %s yang lalu

en: not present in %s
ms_MY: tidak hadir dalam %s

en: not set to %s
ms_MY: tidak ditetapkan pada %s

en: not the %s least recent
ms_MY: bukan %s yang paling kurang terkini

en: not the %s most recent
ms_MY: bukan %s yang paling terkini

en: number of songs
ms_MY: bilangan lagu

en: number of songs in filter
ms_MY: bilangan lagu dalam penapis

en: only show entries with at least n songs
ms_MY: hanya tunjuk masukan dengan sekurang-kurangnya n lagu

en: only works when the artist-info tab is displayed
ms_MY: hanya berfungsi bila tab maklumat-artis dipaparkan

en: only works with some lyrics source and when the lyrics tab is active
ms_MY: hanya berfungsi dengan sesetengah sumber lirik dan bila tab lirik aktif

en: open context window
ms_MY: buka tetingkap konteks

en: options
ms_MY: pilihan

en: or %d seconds
ms_MY: atau %d saat

en: other
ms_MY: lain-lain

en: other file icon
ms_MY: ikon fail lain

en: output device :
ms_MY: peranti output :

en: page %d
ms_MY: halaman %d

en: page {number}
ms_MY: halaman {number}

en: password :
ms_MY: kata laluan :

en: perl code
ms_MY: kod perl

en: picture size
ms_MY: saiz gambar

en: play count average
ms_MY: purata kiraan main

en: pre-amp
ms_MY: pra-amp

en: pre-amp : %d dB
ms_MY: pra-amp : %d dB

en: pre-set name or 10 numbers between 12 and -12 (-24 for gstreamer) separated by ':', or 0 (for off), or 1 (for on)
ms_MY: pra-set nama atau 10 nombor diantara 12 hingga -12 (-24 untuk gstreamer) dipisah dengan tanda  ':', atau 0 (untuk dimatikan), atau 1 (untuk dihidupkan)

en: present in %s
ms_MY: hadir dalam %s

en: present in list
ms_MY: hadir dalam senarai

en: quit
ms_MY: keluar

en: rating
ms_MY: penarafan

en: rating average
ms_MY: purata penarafan

en: recording location
ms_MY: lokasi rakaman

en: requires xdg-screensaver
ms_MY: perlukan xdg-screensaver

en: reset filter {nb}
ms_MY: tetap semula penapis {nb}

en: reset format
ms_MY: tetap semula format

en: reset primary filter
ms_MY: tetap semula penapis utama

en: reset secondary filter
ms_MY: tetap semula penapis kedua

en: retry
ms_MY: cuba lagi

en: retry in {seconds} s
ms_MY: cuba lagi dalam {seconds} s

en: reverse order
ms_MY: tertib songsang

en: save as '{name}'
ms_MY: simpan sebagai '{name}'

en: save filter as
ms_MY: simpan penapis sebagai

en: save grouping as
ms_MY: simpan pengelompokan sebagai

en: save random mode as
ms_MY: simpan mod rawak sebagai

en: save sort mode as
ms_MY: simpan mod isih sebagai

en: saved filters
ms_MY: penapis disimpan

en: saved groupings
ms_MY: pengelompokan disimpan

en: saved random modes
ms_MY: mod rawak disimpan

en: saved sort modes
ms_MY: mod isih disimpan

en: scan now
ms_MY: imbas sekarang

en: seconds
ms_MY: saat

en: set to
ms_MY: tetapkan ke

en: set to %s
ms_MY: tetapkan ke %s

en: show histogram background
ms_MY: tunjuk latar belakang histogram

en: show pictures
ms_MY: tunjuk gambar

en: show the 'All' row
ms_MY: tunjuk 'Semua' baris

en: similar-artists
ms_MY: artis-serupa

en: skin options
ms_MY: pilihan kulit

en: skip count average
ms_MY: purata kiraan langkau

en: small size
ms_MY: saiz kecil

en: sort by
ms_MY: isih mengikut

en: static list
ms_MY: senarai statik

en: stop
ms_MY: henti

en: string
ms_MY: rentetan

en: supports :
ms_MY: sokongan :

en: text format
ms_MY: format teks

en: text mode
ms_MY: mod teks

en: the %s least recent
ms_MY: %s paling kurang terkini

en: the %s most recent
ms_MY: %s paling terkini

en: the command {name}
ms_MY: perintah {name}

en: the default is utf16 for ID3v2.3 and utf8 for ID3v2.4
ms_MY: lalai ialah utf16 untuk ID3v2.3 dan utf8 untuk ID3v2.4

en: the file {name}
ms_MY: fail {name}

en: the least recent
ms_MY: paling kurang terkini

en: the most recent
ms_MY: paling terkini

en: the {name} perl module
ms_MY: modul perl {name}

en: then {action}
ms_MY: kemudian {action}

en: times
ms_MY: kali

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for title, these are in addition to english aliases
en: title
ms_MY: tajuk

en: toggle Intersection mode
ms_MY: togol mod Persilangan

en: toggle Invert mode
ms_MY: togol mod Songsang

en: tools
ms_MY: alatan

en: true
ms_MY: benar

en: turn off
ms_MY: matikan

en: unknown
ms_MY: tidak diketahui

en: unknown error
ms_MY: ralat tidak diketahui

en: unnamed random mode
ms_MY: mod rawak tidak bernama

en: url-encoded list of files
ms_MY: senarai fail terenkod-url

en: url-encoded list of files/folders
ms_MY: senarai fail/folder terenkod-url

en: use :
ms_MY: guna :

en: use album name
ms_MY: guna nama album

en: use default
ms_MY: guna lalai

en: use song folder
ms_MY: guna folder lagu

en: use standard strftime variables
ms_MY: guna pembolehubah strftime piawai

en: username :
ms_MY: nama pengguna :

en: using skin :
ms_MY: kulit digunakan :

en: wait for more
ms_MY: tunggu lagi

en: weeks
ms_MY: minggu

en: weight :
ms_MY: berat :

en: when file changes
ms_MY: bila fail berubah

en: when folder changes
ms_MY: bila folder berubah

en: wikipedia, lyrics, and custom webpages
ms_MY: wikipedia, lirik, dan laman sesawang suai

en: with browser
ms_MY: dengan pelayar

en: with browser & queue
ms_MY: dengan pelayar & baris gilir

en: with browser (SongTree)
ms_MY: dengan pelayar (PepohonLagu)

en: with lists
ms_MY: dengan senarai

en: with picture
ms_MY: dengan gambar

en: with playlist
ms_MY: dengan senarai main

en: with queue
ms_MY: dengan baris gilir

en: with search
ms_MY: dengan gelintar

en: with search and lists
ms_MY: dengan gelintar dan senarai

en: with search and lists 2
ms_MY: dengan gelintar dan senarai 2

en: without gstreamer : one stream per file, one connection at a time
    with gstreamer : one continuous stream, multiple connection possible
ms_MY: tanpa gstreamer : satu strim per fail, satu sambungan pada satu masa
    dengan gstreamer : satu strim berterusan, sambungan berbilang adalah mungkin

en: x offset :
ms_MY: ofset x :

en: y offset :
ms_MY: ofset y :

en: year
ms_MY: tahun

en: year (highest)
ms_MY: tahun (tertinggi)

en: years
ms_MY: tahun

en: yes to all
ms_MY: tahun untuk semua

en: {album}
    <small>by</small> {artist}
ms_MY: {album}
    <small>oleh</small> {artist}

en: {folder} already exists
ms_MY: {folder} sudah wujud

en: {hours} hours {min} min {sec} s
ms_MY: {hours} jam {min} min {sec} s

en: {hours}h {min}m {sec}s
ms_MY: {hours}j {min}m {sec}s

en: {hours}h{min}m{sec}s
ms_MY: {hours}j{min}m{sec}s

en: {outputname} output settings
ms_MY: tetapan output {outputname}

en: {songs} by {artists}
ms_MY: {songs} oleh {artists}

en: {song} by {artist}
ms_MY: {song} oleh {artist}

en: |-separated list of widget names
ms_MY: senarai dipisah-l bagi nama widjet
